Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 885
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pracownice GOPSu uratowały życie mężczyźnie

Niedziela, 28 lutego 2016, 7:21
Aktualizacja: 22:48
Autor: opr.red.
Świdnica: Pracownice GOPSu uratowały życie mężczyźnie
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Dzięki umiejętnościom udzielania pierwszej pomocy pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Świdnica uratowały życie klientowi, który stracił przytomność w Urzędzie Gminy Świdnica. Mowa o Agnieszce Plewińskiej, Joannie Poniatowskiej i Anecie Harchala.

Jak zgodnie przyznają pracownice GOPSu dla nas największą radością jest fakt, że mężczyzna żyje, a nasza wiedza pozyskana z kursów udzielania pierwszej pomocy mogła zostać wykorzystana. O niesamowitym szczęściu może mówić uratowany mieszkaniec ze Słotwiny, bowiem w chwili jego zasłabnięcia obecne były osoby posiadające: dyplom opiekuna medycznego, świeżo ukończony kurs pierwszej pomocy (I/2016 r.) i pracownik socjalny z wykształceniem medycznym. Dzięki tym dziewczynom pacjent żyje – podkreślał z dumą lekarz z zespołu ratunkowego, świdnickiego pogotowia Leszek Krata, który po godzinie od zaistniałego zdarzenia pojawił się w siedzibie Urzędu Gminy aby osobiście podziękować pracownikom socjalnym za podjęte działania ratunkowe.

Udział w kursie nic nie kosztuje i nie boli, a wiedza pozyskana w ten sposób jak się okazuje może uratować życie, dar który nie jest przeliczalny na żadne pieniądze. Tak więc nie bądźmy obojętni w takich sytuacjach, bo jak pokazuje to zdarzenie, to dzięki wcześniejszej reanimacji można uratować życie drugiej osobie – podkreślają zgodnie Agnieszka Plewińska, Joanna Poniatowska i Aneta Harchala.

To była niecodzienna pomoc pracowników socjalnych. Podczas ratowania życia 85 – letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi naszej gminy panie wykazały się dużą wiedzą, profesjonalizmem oraz zaangażowaniem. Ani przez chwilę nie wahały się, aby nieść pomoc potrzebującemu tym bardziej, że liczyła się każda sekunda. Kolejne trafne decyzje przez nich podejmowane z całą pewnością przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia akcji ratunkowej u którego w miniony wtorek doszło do zatrzymania czynności oddechowych – mówi z dumą wójt gminy Teresa Mazurek.

Uroczystość wręczenia dyplomów, gratulacji i podziękowań dla 3 pań z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy odbędzie się dzisiaj, tj. 26 lutego br. o godz. 11.00 w sali narad Urzędu Gminy Świdnica podczas XXIV sesji Rady Gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group