Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Prawie tona dla zwierzaków

Piątek, 10 listopada 2017, 7:44
Autor: red
Świebodzice: Prawie tona dla zwierzaków
Fot. UM Świebodzice
930 kg zebrali uczniowie i mieszkańcy miasta w ramach akcji zbiórki karmy dla potrzebujących zwierząt.

Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa Integracyjna w Świebodzicach, a do akcji przyłączyły się też inne placówki: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3, siłownia OSiR, Przychodnia Weterynaryjna Stiopka, Pracownia Urody, a także Urząd Miejski w Świebodzicach. Pracownicy magistratu zebrali prawie 55 kg karmy dla psów i kotów.

Uroczysty finał odbył się w środę, 8 listopada. Po ogromnych stertach worków, zabawek, legowisk, koców i innych przydatnych dla czworonogów utensyliów widać, jak wiele jest wśród nas osób o wrażliwych sercach.

Organizatorami akcji, która miała już swoją drugą edycję, były nauczycielki, pani: Justyna Gąsior i Agnieszka Różycka.
- Dziękujemy za te wspaniałe dary serca, za wrażliwość na potrzeby zwierząt, jesteście wspaniali – mówiły do uczniów.
Zbiórka trwała miesiąc, a jej efekty zostały rozdzielone pomiędzy kilka fundacji, zajmujących się opieką nad zwierzętami niechcianymi lub odebranymi właścicielom ze względu na złe traktowanie. 200 kg karmy pojedzie do Ośrodka dla Niechcianych i Porzuconych Zwierząt w Gilowie. To placówka, z którą współpracuje Gmina Świebodzice, to właśnie tutaj trafiają bezpańskie zwierzęta z terenu miasta. Ośrodek opiekuje się nimi, a przede wszystkim szuka nowych domów. Obecnie przebywa tam około 30 psów, w tym kilka ze Świebodzic.

Gośćmi finału akcji były: społeczna inspektor opieki nad zwierzętami, Katarzyna Ptasińska oraz Blanka Kraśnicka z Fundacji Podaruj lepszy los z Wałbrzycha.

Dziękujemy za wspaniałą akcję, która pokazała, że w Świebodzicach jest wielu wspaniałych i chcących pomagać ludzi, a w szkołach stawia się nie tylko na edukację, ale i zaszczepianie empatii, wrażliwości i poszanowania dla każdej żywej istoty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group