Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska/Żarów: Prezes Zjednoczonych wspiera prezesa Karoliny

Wtorek, 22 czerwca 2010, 9:57
Aktualizacja: 10:02
Autor: KO
Jaworzyna Śląska/Żarów: Prezes Zjednoczonych wspiera prezesa Karoliny
Spotkanie kibiców MKS Karolina z piłkarzami i władzami miasta.
Fot. Strona Internetowa Klubu MKS Karolina Jaworzyna Śląska
Nie odbył się niedzielny pojedynek między MKS Karolina Jaworzyna Śląska a KS Zjednoczeni Żarów w klasie A. Również juniorzy nie rozegrali derbów. Wszystko dlatego, że Karolina nie zabezpieczyła stadionu. W Jaworzynie trwa konflikt między władzami klubu a burmistrzem. Głos zabrał Jacek Kaletowski, prezes klubu Zjednoczeni Żarów, który w specjalnym oświadczeniu napisał: „Piętnowanie Pana Prezesa Cichockiego jest nie na miejscu, a wytyczne które otrzymał od Burmistrza Jaworzyny Śl. w związku z organizacją meczu były i są trudne do zrealizowania”. Zjednoczeni dostali 3 punkty za walkowera.

Jeszcze w piątek, 18 czerwca, czyli dwa dni przed planowanym spotkaniem drużyn z naszego powiatu, Waldemar Cichocki wysłał do Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu pismo, w którym wycofał z niedzielnych meczów drużyny z klasy okręgowej juniorów i z klasy A.

Prezes Zjednoczonych wydał oświadczenie:

W związku z powyższym pismem które otrzymaliśmy Zarząd Klubu KS Zjednoczeni Żarów po zapoznaniu się z większą ilością dokumentów dotyczącą tej sytuacji stwierdza, że piętnowanie Pana Prezesa Cichockiego jest nie na miejscu, a wytyczne które otrzymał od Burmistrza Jaworzyny Śl. w związku z organizacją meczu były i są trudne do zrealizowania, jeżeli chodzi o zabezpieczenie ludzi przybyłych na stadion, co w tym przypadku jest słuszną decyzją Zarządu MKS Karolina o odwołaniu meczu. Konflikt Burmistrza Jaworzyny Śl. z Prezesem MKS Karolina doprowadził do tego, że najważniejszy mecz w sezonie, który elektryzuje oba miasta nie dojdzie do skutku, a sugerowanie przez wielu kibiców, że sprawa ma charakter korupcyjny jest nie na miejscu i zwykłymi pomówieniami.
Ingerowanie w ludzi którym powierzono stanowiska aby zajmowali się sportem pozbawiła nas czysto piłkarskiej rywalizacji. Gdyby nie zaangażowanie w w/w sprawę mecz mógłby się odbyć, natomiast to czego oczekiwano od Zarządu MKS Karolina przerosło wszystkich.
Drodzy kibice MKS Karolina doprowadźcie do spotkania Zarząd, Burmistrz, Kibice i wyjaśnijcie całą sprawę dlaczego do tego doszło bo sugerowanie o układach między klubami jest co najwyżej dobrym dowcipem. Żarów grał, gra i będzie grał zawsze fair i nie ma żadnego wpływu na to co dzieje się w klubie z Jaworzyny.
Z piłkarskimi pozdrowieniami Prezes KS Zjednoczeni Żarów

Co się dzieje w Jaworzynie? Konflikt rozgorzał w ubiegłym tygodniu, podczas walnego zebrania MKS Karolina. Według prezesa Cichockiego burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz groził mu. O tym poinformowaliśmy już w piątek (czytaj - tutaj). Władze klubu i miasta nie mogą się dogadać.

W wyborczą niedzielę kibice spotkali się z piłkarzami MKS Karolina. Na spotkaniu był burmistrz Grzegorzewicz, nie było prezesa Waldemara Cichockiego. Dzień później na sesji rady też poruszano sprawę klubu, też nie pojawił się tu prezes.

Sprawą MKS Jaworzyna Śląska zajmuje się Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu.

- W czwartek zbierze się wydział gier i podejmie decyzje – mówi Włodzimierz Bortnik z OZPN.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group