Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent miasta spotkała się ze świdnickimi trojaczkami

Niedziela, 9 września 2018, 11:58
Autor: red
Świdnica: Prezydent miasta spotkała się ze świdnickimi trojaczkami
Fot. UM Świdnica
Antoś, Tosia i Pola przyszli na świat 12 lipca. Dzieci urodziły się w 32 tygodniu ciąży i wszystkie trafiły do inkubatorów.

Najdłużej, bo prawie 2 miesiące na powrót do domu czekał Antoś. Szczęśliwi rodzice, Monika Panek i Michał Bielecki oraz starsza trzyletnia siostra Amelka są już razem. W piątek, 7 września z trojaczkami spotkała się prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, która przekazała prezent od siebie, czyli monitor oddechu. Miasto sfinansuje także pakiet specjalistycznych szczepień dodatkowych dla dzieci.
Dla rodziny informacja o tym, że będą mieć trójkę dzieci, była dużą niespodzianką. Najbardziej zaskoczona była jednak starsza siostra Amelka.

- Ogromnie się cieszymy, że nasze dzieci są już w domu. Są grzeczne, ładnie śpią i szybko przybierają na wadze. Starsza córka bardzo nam pomaga i cieszy się, że ma rodzeństwo. Jednak na początku, kiedy najpierw przywieźliśmy córeczki, później po miesiącu syna – dopytywała, czy już więcej dzieci nie będzie u nas w domu – mówiła podczas spotkania Monika Panek, dumna mama świdnickich trojaczków.

Powrót dzieci do domu to radość dla rodziny, ale także obowiązki i duże wydatki. Rodzice są bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które ich wsparły. Otrzymali mnóstwo pampersów i ubranek.

- To ogromna radość dla rodziców, a jednocześnie spory wysiłek finansowy, aby utrzymać tak liczną rodzinę. Zdajemy sobie sprawę, że zdrowie dzieci jest najważniejsze, dlatego postanowiliśmy wspomóc tę rodzinę oraz każdą kolejną w której urodzi się troje i więcej dzieci, finansując im pakiet szczepień dodatkowych. Podjęłam także decyzję, że przygotujemy projekt uchwały na najbliższą sesję Rady Miejskiej i zwrócimy się do radnych o wyrażenie zgody na wynajmem lokalu komunalnego dla tej rodziny – mówiła, Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Narodziny trojaczków to niecodzienne wydarzenie - ostatnio świdniczanie zostali rodzicami trojaczków dwa lata temu – Laura, Klara i Jagoda Dyrcz urodziły się w marcu 2016 roku, a sześć lata temu na świat przyszli: Nadia, Adrian i Dorian Rawscy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group