Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent Świdnicy apeluje do Premiera w sprawie obwodnicy

Czwartek, 13 grudnia 2018, 15:24
Aktualizacja: 16:25
Autor: red
Władze miasta w dalszym ciągu zabiegają o realizację budowy południowej obwodnicy Świdnicy. Prezydent Beata Moskal–Słaniewska wystosowała kolejne pismo do Premiera RP, który w trakcie kampanii wyborczej zapewniał o realizacji nowych inwestycji drogowych na Dolnym Śląsku, w tym również tych dotyczących Świdnicy. Komplet dokumentów trafił również do wszystkich posłów z naszego regionu.

O wymienioną inwestycję Gmina Miasto Świdnica zabiega już 17 lat. Pierwsze kroki w celu jej realizacji podjęto w roku 2001, w porozumieniu z Gminą Wiejską Świdnica oraz Powiatem Świdnickim. Zlecono z własnych środków finansowych sporządzenie wówczas studium techniczno-ekonomicznego z wyborem wariantu przebiegu obwodnicy oraz koncepcję programowo-przestrzenną z analizą ekonomiczną.

Kilkunastokilometrowa obwodnica pozwoliłaby wyeliminować część ruchu tranzytowego z centrum miasta. Przypomnijmy, że projekt budowy południowej obwodnicy Świdnicy, który w 2015 roku został skreślony z listy rezerwowej Programu Budowy Dróg Krajowych, spełniał wszelkie wymagane kryteria, a wskaźniki natężenia ruchu miał znacznie wyższe od innych zadań wpisanych do realizacji.
- Zdecydowałam się na ten krok po zapewnieniach, jakie Premier Mateusz Morawiecki wyrażał w trakcie minionej kampanii wyborczej odnośnie nowych inwestycji drogowych dla Dolnego Śląska. Mam nadzieję, że obietnice te znajdą pokrycie w rzeczywistości i zostaną zrealizowane. Budowa południowej obwodnicy Świdnicy to konieczność ze względu na rosnący ruch samochodowy na drodze krajowej nr 35, który niedługo osiągnie stan krytyczny i doprowadzi do komunikacyjnej blokady miasta – podkreśla Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Apel skierowany do Premiera Morawieckiego zawiera szczegółową dokumentację oraz mapę przedstawiającą planowany układ dróg, wyprowadzający ruch tranzytowy ze Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group