Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent Świdnicy rozmawiała z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty

Piątek, 17 lutego 2017, 10:58
Aktualizacja: 15:01
Autor: red
Świdnica: Prezydent Świdnicy rozmawiała z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty
Fot. UM Świdnica
Prezydent Świdnicy, Beata Moskal–Słaniewska spotkała się z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty, Romanem Kowalczykiem. W spotkaniu wziął także udział dyrektor Wydziału Edukacji, Tadeusz Niedzielski.

W czasie ponad półtoragodzinnego spotkania władze miasta przedstawiły argumenty dotyczące proponowanych zmian w systemie oświaty. Dyskutowano nad każdym z proponowanych rozwiązań.

- Najważniejszym argumentem, który powodował przyjęcie takich, a nie innych decyzji, jest dla nas dobro dziecka. Nie mogliśmy jednak nie brać pod uwagę zapewnienia pracy wszystkim dotychczasowym pracownikom świdnickich szkół, nie tylko nauczycielom, ale także pracownikom obsługi i administracji. Ważną dla nas rzeczą było zapewnienie dzieciom nauczania w dobrych, sprzyjających warunkach – mówiła podczas spotkania prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Dyrektor Tadeusz Niedzielski podkreśla, iż – miasto nie może sobie pozwolić w dostosowywaniu tego systemu do nowego ustroju szkolnego na wyłączenie najbardziej komfortowych obiektów dydaktycznych, jakimi są gimnazja. Naszą sieć w pierwszej kolejności opieramy o dotychczasowe obiekty gimnazjalne, które są funkcjonalne, znakomicie wyposażone i bezpieczne – wyjaśnia.

Kurator oświaty przyjął wszystkie uwagi, natomiast ostateczną opinię co do uchwały, która będzie przedmiotem obrad Rady Miejskiej, wyda po jej przyjęciu w dniu 17-ego lutego. Zgodnie z przepisami ma na to 21 dni. Większość z zaproponowanych przez władze Świdnicy rozwiązań została oceniona dobrze i prawdopodobnie uzyska akceptację Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group