Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent zachęca do głosowania

Sobota, 4 stycznia 2014, 8:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:41
Autor: red.
Świdnica: Prezydent zachęca do głosowania
Fot. archiwum
Od piątku do niedzieli (10–12 stycznia) świdniczanie będą mogli oddać swój głos na projekty zgłoszone w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet”. Do wyboru jest dokładnie 218 projektów w ramach listy ogólnomiejskiej oraz siedmiu list dzielnicowych.

Tak obfita lista projektów świadczy o zainteresowaniu świdniczan ich miastem i za to należą się podziękowania. Pomysłów o sporej różnorodności jest bardzo dużo, dlatego mam przekonanie, że każdy znajdzie propozycję interesującą dla siebie. Który z projektów wygra, zależy od samych świdniczan, a do rozdysponowania jest aż 3,5 mln zł! – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i zachęca do głosowania.

Na stronie www.mojbudzet.swidnica.pl zegar odlicza czas do rozpoczęcia głosowania.

Jeszcze przed głosowaniem od wtorku do czwartku (7-9 stycznia) w godz. 16.00-20.00 w Galerii Świdnickiej będzie funkcjonowało specjalne stoisko informacyjne budżetu obywatelskiego.

Gdzie można znaleźć aktualną listę inwestycji?
Została ona dostarczona do świdniczan wraz z kwartalnikiem „Świdnica – Rynek z tradycjami”. Jednak ze względu na zgłoszenia od mieszkańców oraz konieczne korekty i uzupełnienia (dotyczą kilku zadań) najbardziej aktualną listę można znaleźć na stronie www.mojbudzet.swidnica.pl. Lista ta będzie również wywieszona w lokalach, w których zorganizowane zostanie głosowanie. Jest również dostępna w załączniku. Numeracja zadań oraz ich liczba nie uległa zmianie.

Gdzie i kiedy będzie można głosować?
Głosowanie nad projektami w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet” zaplanowano w dniach 10-12 stycznia 2014 r. w lokalach wyborczych
w siedmiu okręgach, na które umownie zostało podzielone miasto. Mieszkańcy okręgu I – Centrum zagłosują w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ulicy Franciszkańskiej 18, mieszkańcy okręgu II – Śródmieście zagłosują
w Gimnazjum nr 3, przy ulicy Saperów 27a, mieszkańcy okręgu III – Osiedle Młodych zagłosują w Przedszkolu Miejskim nr 16 „Słoneczko” przy ulicy Karola Marcinkowskiego 10 (zmiana lokalizacji), mieszkańcy okręgu IV – Osiedle Zawiszów zagłosują w Szkole Podstawowej nr 1, przy ulicy Galla Anonima 1, mieszkańcy okręgu V – Osiedle Zarzecze zagłosują w Gimnazjum nr 4, przy ulicy Jodłowej 21, mieszkańcy okręgu VI – Dzielnica Południowa zagłosują w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kraszowickiej 55, mieszkańcy okręgu VII – Dzielnica Zachodnia zagłosują w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy Armii Krajowej 47.

Głosować będzie można aż przez trzy dni:
• w piątek, 10 stycznia 2014 r. w godzinach 15:00-20:00,
• w sobotę, 11 stycznia 2014 r. w godzinach 9:00-14:00,
• w niedzielę, 12 stycznia 2014 r. w godzinach 9:00-14:00.

Osoby niepełnosprawne, które mogą mieć kłopot z dotarciem do lokalu wyborczego mogą zgłosić ten fakt do piątku, 10 stycznia do godz. 15.00 do Urzędu Miejskiego pod numerem telefonu (74) 856 28 39 lub na e-mail: mojbudzet@um.swidnica.pl

Kto może głosować?
Uprawnione do głosowania będą osoby zameldowane w Świdnicy na pobyt stały lub czasowy, które na dzień 10 stycznia ukończyły 16. rok życia.

Jak będzie przebiegać głosowanie?
Uprawnieni do głosowania mieszkańcy po zgłoszeniu się do lokalu i weryfikacji ich tożsamości, otrzymają dwie karty do głosowania, które będą się różniły wyglądem. Na listach dzielnicowych będą wypisane nazwy wszystkich inwestycji, natomiast na liście ogólnomiejskiej (ze względu na liczbę zgłoszonych projektów) będą zaznaczone tylko numery inwestycji i kratki z miejscem na postawienie znaku „X”.
W lokalach wyborczych będą wisiały duże plakaty z dokładnie opisanymi inwestycjami ogólnomiejskimi, dzięki czemu łatwiej będzie można odnaleźć preferowane zadania.

Kiedy głos jest ważny, a kiedy nieważny?
Na karcie zawierającej wykaz numerów zadań ogólnomiejskich i liście zadań dzielnicowych należy odnaleźć interesujące inwestycje.
Można wybrać jedno, dwa lub trzy zadania. Wybór czterech lub więcej inwestycji oznacza, że głos będzie nieważny. Również, gdy nie zostanie wybrana żadna inwestycji, to głos na tę kartę będzie nieważny. Przy każdej z wybranych inwestycji należy postawić znak „X” w przewidzianej dla tego celu kratce.

Więcej informacji o projekcie oraz zasadach głosowania można znaleźć na stronie: www.mojbudzet.swidnica.pl

(Stefan Augustyn)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group