Czytających: 1741

LDJ, LDJM: Problemy kadrowe, tylko punkt w Kątach Wrocławskich

Niedziela, 13 listopada 2011, 15:53
Aktualizacja: 16:01
Ciężko myśleć o korzystnym rezultacie, gdy rozpoczyna się mecz w dziesiątkę i z dwoma nominalnymi bramkarzami w polu. Mowa o juniorach młodszych Polonii Świdnica, którzy przegrali w Kątach Wrocławskich z Motobi 0:5. Biało–zieloni juniorzy starsi zremisowali 1:1.

Po 45 minutach w spotkaniu juniorów starszych świdniczanie prowadzili do przerwy 1:0 po golu Morawskiego. W 65. minucie rywale doprowadzili do remisu, błąd naszej defensywy, sytuację próbował ratować Stitou, podcinając w polu karnym jednego z zawodników miejscowych. Skuteczna jedenastka i mieliśmy 1:1.

To był typowy mecz na remis, na boisku zmierzyła się dwa porównywalne zespoły, zarówno jedni i drudzy mieli jeszcze swoje szanse, ale pojedynek zakończył się podziałem punktów – wyznał trener naszej drużyny Piotr Araszczuk.

Polonia: Stitou, Dyszy, Wirchniański, Krzykalski, Rosiak, Borowy, Morawski, Klimczak, Luber, Włostowski, Szczygieł

Na zbiórkę przed wyjazdem do Kątów Wrocławskich nie stawiło się dziś kilku juniorów młodszych bez podania jakiejkolwiek przyczyny, m.in. Jarosz, Waksmundzki, Mleczko. Takie rzeczy nie mogą mieć po prostu miejsca i z pewnością zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje – powiedział trener Araszczuk.

Skończyło się na tym, że juniorzy młodsi przystąpili do meczu z Motobi osłabieni brakiem jednego piłkarza, a trzech z dziesięciu zawodników było bramkarzami. Między słupkami stanął Oruba, na lewej pomocy zagrał Ziobrowski, a w ataku Bazydło. Do przerwy nie było jeszcze tak źle, bo przegrywaliśmy tylko jedną bramką, po zmianie stron brakło już sił i skończyło się na 0:5.

Polonia: Oruba, Solarz, Turzański, Tadrzak, Towarnicki, Gładysz, Fiedler, Bazydło, Ziobrowski, Kukułka