Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Próbował przekupić policjantów

Piątek, 21 lutego 2014, 15:10
Aktualizacja: 22:43
Autor: red.
Lubachów: Próbował przekupić policjantów
Fot. archiwum
"Podzielcie się i zapomnijmy o sprawie". Kara do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 34–letniemu mężczyźnie, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych funkcjonariuszy, usiłował im wręczyć korzyść majątkową w wysokości 600 złotych. Policjanci zabezpieczyli banknoty, a mężczyznę zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

W czwartek rano Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, otrzymał zgłoszenie o stojącym na poboczu w pobliżu tamy w Lubachowie osobowym volkswagenie. Przybyli na miejsce interwencji funkcjonariusze zastali siedzących na tylnej kanapie pojazdu dwóch mężczyzn., od których czuć było alkohol. Obaj byli nietrzeźwi 34-latek miał w organizmie 0,31 promila alkoholu natomiast drugi z mężczyzn 30-latek prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów, jeden z pasażerów samochodu 34-letni mężczyzna włożył do notatnika policjanta 600 złotych mówiąc „podzielcie się i zapomnijmy o sprawie”. O usiłowaniu wręczenia korzyści majątkowej policjanci poinformowali dyżurnego jednostki. Banknoty zostały zabezpieczone, natomiast 34-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury, wobec niego zastosowane zostało poręcznie majątkowe w wysokości 500 złotych.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group