• Środa, 19 czerwca 2019
  • Godz. 5:56
  • Imieniny: Gerwazego, Protazego
  • Czytających: 838
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Próbował przekupić policjantów

Wiadomości: Lubachów
Piątek, 21 lutego 2014, 15:10
Aktualizacja: 22:43
Autor: red.
Fot. archiwum
"Podzielcie się i zapomnijmy o sprawie". Kara do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 34–letniemu mężczyźnie, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych funkcjonariuszy, usiłował im wręczyć korzyść majątkową w wysokości 600 złotych. Policjanci zabezpieczyli banknoty, a mężczyznę zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

W czwartek rano Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, otrzymał zgłoszenie o stojącym na poboczu w pobliżu tamy w Lubachowie osobowym volkswagenie. Przybyli na miejsce interwencji funkcjonariusze zastali siedzących na tylnej kanapie pojazdu dwóch mężczyzn., od których czuć było alkohol. Obaj byli nietrzeźwi 34-latek miał w organizmie 0,31 promila alkoholu natomiast drugi z mężczyzn 30-latek prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów, jeden z pasażerów samochodu 34-letni mężczyzna włożył do notatnika policjanta 600 złotych mówiąc „podzielcie się i zapomnijmy o sprawie”. O usiłowaniu wręczenia korzyści majątkowej policjanci poinformowali dyżurnego jednostki. Banknoty zostały zabezpieczone, natomiast 34-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury, wobec niego zastosowane zostało poręcznie majątkowe w wysokości 500 złotych.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Limciu 23-02-2014 0:22
Marnowanie czasu i kasy podatników. To nie była łapówka, bo nie miała być za co. Ot prezent. Panowie nie zostali zatrzymani w jadącym aucie i do tego raczyli się drinkami na tylnej kanapie. Policja nie miała żadnych przesłanek do ukarania za cokolwiek więc i łapówka była bezcelowa. Nie ma żadnych szans na skazanie ich za cokolwiek - chyba że sami na ochotnika zgodzą się na to żeby ich skazać. Jeszcze dostaną odszkodowanie za bezpodstawne zatrzymanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group