Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 802
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Progi na Piastowskiej

Czwartek, 29 września 2022, 7:05
Autor: red
Żarów: Progi na Piastowskiej
Fot. UM Żarów
Zakończył się montaż nowych progów zwalniających przy ul. Piastowskiej w Żarowie.

Wraz z zainstalowaniem nowych elementów drogowych, wprowadzona została również strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h, która obowiązuje na ul. Piastowskiej, od skrzyżowania z ul. Łokietka i obejmuje swoim zakresem ul. Górniczą, Ks. Jadwigi, K.Wielkiego, W. Krzywoustego, H. Pobożnego, H. Brodatego i Aleję Korczaka.
Zapewni to większe bezpieczeństwo, zwłaszcza przy przejściach dla pieszych i wpłynie na spowolnienie ruchu samochodowego w tym miejscu.

- Bezpieczeństwo naszych mieszkańców i wszystkich uczestników ruchu drogowego jest przez nas traktowane priorytetowo. Dlatego przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie na ul. Piastowskiej zamontowaliśmy wyspowe progi zwalniające, aby uspokoić ruch samochodowy przy naszej placówce. Wprowadziliśmy także zmianę organizacji ruchu na ul. Górniczej i Piastowskiej, co oznacza, że przestała funkcjonować strefa zamieszkania na rzecz strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h. Będzie teraz bezpieczniej. Będziemy sukcesywnie, na terenie naszej miejscowości wprowadzać rozwiązania pozwalające uspokoić ruch samochodowy – wyjaśnia zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Mamy nadzieję, że zamontowanie nowych urządzeń w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Przypominamy kierowcom, aby zwrócili na to uwagę, a na Osiedlu Piastowskim poruszali się wolnej oraz bezpieczniej i zawsze pamiętali, jak istotne jest przestrzeganie przepisów dotyczących bezpiecznej jazdy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group