Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Program profilaktyki próchnicy i chorób jamy ustnej u dzieci ze szkół podstawowych w gminie Strzegom

Niedziela, 4 września 2016, 14:16
Autor: red
Strzegom: Program profilaktyki próchnicy i chorób jamy ustnej u dzieci ze szkół podstawowych w gminie Strzegom
Fot. UM Strzegom
Od września w gminie Strzegom będzie realizowany "Program profilaktyki próchnicy i chorób jamy ustnej u dzieci ze szkół podstawowych", finansowany z budżetu gminy Strzegom.

Program realizować będzie Indywidualna Praktyka Stomatologiczna - Mariusz Wójcik, ul. Wyspiańskiego 1A, 58-150 Strzegom, nr telefonu 508 721 009.

Zakres programu obejmuje:

- Profilaktyczne badanie stomatologiczne i opracowanie informacji dla rodziców o stanie uzębienia dziecka oraz dalszych zaleceniach.

- Fluoryzację indywidualną kontaktową(lakierowanie, fluoryzacja na łyżkach).

- Profilaktyczne lakowanie bruzd I i II zębów trzonowych.

- Usuwanie płytki bakteryjnej i złogów nazębnych.

Programem objęte będą dzieci w wieku 7 - 9 lat. Program będzie realizowany od 1 września br. do 20 grudnia br.. Koszt programu to 40.000,00 zł, który w całości pokrywa gmina Strzegom.

W programie wezmą udział dzieci, których rodzice zadeklarują pisemną zgodę na uczestnictwo dziecka w programie. Pierwszy etap programu to wizyty klasowe z wychowawcami klas, w czasie których odbędzie się profilaktyczne badanie stomatologiczne, na którym lekarz stwierdzi, kto i jakim zabiegom profilaktycznym powinien się poddać. Kolejne wizyty dzieci wraz z opiekunem będą umawiane indywidualnie.

W gminie Strzegom jest to pierwszy taki program. Zachęcamy rodziców, aby wykorzystali proponowane w jego ramach zabiegi stomatologiczne dla dzieci. Szczegółowych informacji na temat programu i jego przebiegu udzielą rodzicom wychowawcy klas w szkołach na zebraniach z rodzicami na początku września oraz realizatorzy projektu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group