Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Goczałków: Projekt dla uczniów

Sobota, 20 marca 2021, 11:54
Autor: red
Goczałków: Projekt dla uczniów
Fot. UM Strzegom
Program „Loguj się z głową” w szkole w Goczałkowie.

Ogólnopolski program edukacyjno-profilaktyczny „Loguj się z głową, czyli jak bezpiecznie korzystać z Internetu” jest realizowany w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie od lutego br. Program powstał z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Celem programu jest dostarczenie wiedzy, a także kształtowanie postaw, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią dzieci i młodzież przed e – uzależnieniem.

Projekt edukacyjny „Loguj się z głową” został opracowany przez Fundację Poza Schematami.
Adresatami programu skierowanego do szkoły podstawowej są trzy grupy:
1) dzieci uczące się w klasach 1 – 3;
2) uczniowie klas 4 – 6;
3) młodzież uczęszczająca do klasy 7 i 8.

Projekt realizowany jest przez szkolnego koordynatora programu oraz wychowawców i uczniów klas 1 -8. W klasach 1 -3 uczniowie poznają zagrożenia związane z używaniem Internetu i mediów cyfrowych, a także uczą się radzenia sobie z emocjami i komunikowania się.

Uczniowie klas 4 – 6 przyglądają się takim zagadnieniom, jak nadużywanie mediów cyfrowych i cyberprzemoc, radzenie sobie z emocjami, radzenie sobie ze stresem. Poznają również sposoby na budowanie adekwatnej samooceny. Proponowane, w ramach poruszanej tematyki, zadania mogą stać się pomocne w realizowaniu działań mających na celu zapobieganie przemocy rówieśniczej zarówno online, jak i offline. Z kolei uczniowie klasy7 i 8 mają okazję przyjrzeć się własnym wzorcom korzystania z nowych technologii, dowiadują się, jakie sygnały mogą wskazywać na problemowe używanie Internetu i gier komputerowych. Zdobywają również wiedzę na temat efektywnego zarządzania własnym czasem i równoważeniu aktywności online i offline.

Program „Loguj się z głową” jest elementem systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego, a realizowany w naszej szkole stanowić będzie sprawdzony model oddziaływań szeroko pojętej profilaktyki szczególnie w czasie nauki zdalnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group