Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1311
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Projekt jest gotowy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 15:37
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2024, 10:38
Autor: red
Mokrzeszów: Projekt jest gotowy
Fot. Gmina Świdnica
Zakończono prace nad projektem sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie tak bardzo ważnej dla rozwoju sportowego i promowania zdrowego trybu życia, nie tylko wśród najmłodszych mieszkańców.

Projekt nowej sali gimnastycznej nawiązuje do już istniejącej sali w Grodziszczu, która została oficjalnie otwarta we wrześniu 2023 roku. To właśnie tu odbyło się spotkanie przedstawicieli działu inwestycji i infrastruktury technicznej Urzędu Gminy Świdnica z Marią Jaworską dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Małgorzatą Urbanek dyrektor Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie oraz Pawłem Dziurdzią radnym Rady Gminy Świdnica. Spotkanie umożliwiło weryfikację złożeń projektu z funkcjonującą już salą.

W najbliższym czasie planowane są inne inwestycje związane z placówkami oświatowymi gminy. W szkole podstawowej w Bystrzycy Górnej przewidziano budowę łącznika z klatką schodową oraz nową świetlicę i salę komputerową. Natomiast w szkole podstawowej w Grodziszczu przewidziano między innymi nową aranżację węzłów sanitarnych, stołówki, sekretariatu oraz głównych ciągów komunikacyjnych. Te projekty będą realizowane w ramach Polskiego Ładu, przy wsparciu dotacji wynoszącej 85%, a ich szacowana wartość to 2,5 miliona złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group