Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Projekt „Śladami Emila Krebsa”

Środa, 4 kwietnia 2018, 15:06
Autor: red
powiat świdnicki: Projekt „Śladami Emila Krebsa”
Fot. organizatorzy
Powiat Świdnicki oraz Fundacja Fondazione L ’Unione Europea z Berlina przystępują do realizacji wspólnego projektu edukacyjnego pn. „Śladami Emila Krebsa”, który uzyskał dofinansowanie Fundacji Współpracy Polsko–Niemieckiej.

Celem projektu jest pobudzenie i zwiększenie zainteresowania nauką języka niemieckiego za pośrednictwem postaci historycznej wybitnego poligloty Emila Krebsa oraz zwiększenie wiedzy nt. Niemiec.

Projekt zostanie zrealizowany w terminie 09.04 -27.09.2018. W jego ramach zaplanowano konkursy językowe, warsztaty metodyczne dla nauczycieli z zakresu innowacyjnych metod nauczania oraz wykłady. Konkurs języka niemieckiego „Odkryj Emila Krebsa” odbędzie się już 10 kwietnia w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, natomiast konkurs językoznawczy „Krebsomaniacy” będzie miał miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy w dniu 26 września. Grupę docelową stanowią uczniowie i nauczyciele oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

Inspiracją dla powstania projektu był cykl spotkań z wnukiem brata Emila Krebsa p. Eckhardem Hofmannem, który od lat aktywnie angażuje się w promowanie postaci przodka.

Emil Krebs był poliglotą, dyplomatą, tłumaczem i sinologiem. Urodził się w roku 1867 w Świebodzicach. Do historii przeszedł jako geniusz językowy, który zajmował się 111 językami obcymi, natomiast biegle władał 68.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group