Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prokurator i mediator na dyżurze – porady za darmo

Sobota, 16 października 2010, 8:02
Aktualizacja: 8:04
Autor: red.
Świdnica: Prokurator i mediator na dyżurze – porady za darmo
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Czym jest mediacja? Jak można się zatroszczyć o pomoc mediatora? Na te pytania odpowiedzą dyżurny prokurator i mediator – w czwartek, 21 października, z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji.

W tym dniu w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy (ul. Zamkowa 2) w godzinach od 9.00 do 14.00 dyżur będzie pełnił prokurator. A w godzinach od 12.00 do 14.00 osoby zainteresowanie będą mogły spotkać się z mediatorem.

- Akcja ta ma przybliżyć instytucję mediacji jako metodę rozwiązywania konfliktów polegającą na porozumieniu się stron w postępowaniu karnym – tłumaczy prokurator rejonowy Marek Rusin. - Instytucja mediacji jest próbą doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu karnego w drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale osoby trzeciej: mediatora. Pozytywny wynik mediacji nie stanowi sam w sobie podstawy do umorzenia postępowania, istnieje jednak możliwość zakończenia sprawy w inny sposób, niż skierowanie do sądu aktu oskarżenia. Informuję jednocześnie, iż wszelkie informacje udzielone przez prokuratora oraz mediatora będą bezpłatne.

Międzynarodowy Dzień Mediacji będzie obchodzony we wszystkich prokuraturach w naszym okręgu (więcej: tutaj).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group