Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prokuratura prowadzi śledztwo

Poniedziałek, 31 października 2011, 15:34
Aktualizacja: 18:48
Autor: red
Świdnica: Prokuratura prowadzi śledztwo
Fot. red
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy prowadzi śledztwo w sprawie zgonu 28–letniego mieszkańca Świdnicy. Do zdarzenia doszło 24 października podczas interwencji funkcjonariuszy policji.

Dwudziestoośmiolatek został zatrzymany 24 października przez funkcjonariuszy świdnickiej policji w godzinach wieczornych na skutek interwencji zgłoszonej przez pracownika ochrony sklepu „Biedronka”.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pokrzywdzony pozbawiony górnej części garderoby, awanturował się przed sklepem z dwoma innymi mężczyznami, co wzbudziło niepokój klientów sklepu. Pierwsi podjęli interwencję funkcjonariusze Straży Miejskiej, a po nich przybył patrol policji. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym radiowozie. W trakcie przejazdu do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ulicą Wrocławską, policjanci stwierdzili, że mężczyzna ucichł. Po zatrzymaniu radiowozu stwierdzili, że nie daje on oznak życia. Policjanci rozpoczęli akcję reanimacyjną, którą następnie kontynuował zespół pogotowia ratunkowego. Mimo trwającej 60 minut akcji reanimacyjnej nie zdołano przywrócić u pokrzywdzonego czynności życiowych. Lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny o godzinie 19.05.

W tej sprawie 26 października została przeprowadzona sekcja zwłok pokrzywdzonego, jednak określenie bezpośredniej przyczyny zgonu przez biegłego z zakresu medycyny sądowej będzie możliwe po uzyskaniu wyników zarządzonych badań toksykologicznych i histopatologicznych.

W śledztwie wyjaśniane będą okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia, ze szczególnym uwzględnieniem, czy do śmierci pokrzywdzonego przyczyniło się przestępcze zachowanie osób trzecich. Badane będzie także zachowanie funkcjonariuszy służb w związku z podjętą interwencją oraz zatrzymaniem pokrzywdzonego celem ustalenia, czy w związku ze zdarzeniem nie doszło do przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group