Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Promesa na inwestycje

Niedziela, 5 lipca 2020, 13:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lipca 2020, 9:32
Autor: red
Gmina Żarów: Promesa na inwestycje
Fot. UM Żarów
Gmina Żarów będzie mogła skorzystać ze środków finansowych w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Środki będą pochodziły z rządowego programu wsparcia inwestycji w ramach Tarczy dla samorządów.

Przyznana kwota dla naszej gminy to 1.569.639 złotych. Dobrą informację przekazał dziś Wiceminister Klimatu poseł Ireneusz Zyska, który przekazał symboliczną promesę na ręce burmistrza Leszka Michalaka oraz zastępcy burmistrza Przemysława Sikory.
– Jest mi niezmiernie miło przekazać promesę na ręce włodarzy gminy Żarów. Środki, które przekazujemy samorządom mogą zostać przekazane na inwestycje, które służyć będą mieszkańcom. Ważna informacja jest też taka, że środki te nie muszą być wydane w tym roku – mówił podczas spotkania w Żarowie Wiceminister Klimatu Ireneusz Zyska.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, a także inne niezbędne lokalnie działania.
– Dziękujemy za przekazane wsparcie. W obecnej sytuacji, każda gmina w Polsce, w związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, boryka się z trudnościami finansowymi. Środki finansowe, które otrzymamy na pewno przeznaczymy na inwestycje służące poprawie życia naszej społeczności – dziękowali burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Teraz gmina będzie musiała złożyć wniosek o przyznanie środków w ramach Tarczy Antykryzysowej. O tym, jakie zadania zostaną zrealizowane przy wykorzystaniu tych środków, będziemy Państwa informować.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group