Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Promesa na usuwanie skutków powodzi w gminie Marcinowice

Czwartek, 26 września 2013, 14:09
Aktualizacja: 14:15
Autor: red.
Gmina Marcinowice: Promesa na usuwanie skutków powodzi w gminie Marcinowice
Fot. UG Marcinowice
W ubiegłym tygodniu gmina Marcinowice otrzymała promesę na usuwanie najpilniejszych skutków powodzi z czerwca bieżącego roku. Promesa opiewa na kwotę 500.000,00 zł.

Zadań do wykonania na już jest bardzo dużo, dlatego z tych środków zrealizowanych zostanie aż siedem inwestycji. Do najpilniejszych zadań należy odbudowa zniszczonej kładki w Zebrzydowie, naprawa rowu w Wirach, naprawa szaf sterowniczych tłoczni i pompowni oraz odtworzenie najbardziej uszkodzonych dróg, łącznie ok. 1,5 km. W kolejnych latach gmina Marcinowice będzie się starać o pozyskanie kolejnych większych środków tak aby naprawić uszkodzone mosty, kolejne rowy i drogi, łącznie straty w infrastrukturze na mieniu gminnym sięgają kwoty ok. 4 mln zł. W związku z otrzymaniem promesy 17 września odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy Marcinowice. W trybie natychmiastowym wprowadzone zostały te zadania do budżetu, dołożonych zostało także 20% środków własnych co razem stanowi 625.000,00 zł, tak aby jak najszybciej rozpocząć procedurę przetargową. Czasu jest mało ponieważ wszystkie te zadania muszą być wykonane i rozliczone do końca roku.

Niestety najpilniejsza i najbardziej uszkodzona droga powiatowa w Zebrzydowie nie będzie odtworzona w tym roku ponieważ pieniądze z otrzymanej promesy na tą drogę Starostwo Powiatowe w Świdnicy przesuwa na realizację zadań na terenie sąsiednich gmin.

(UG Marcinowice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group