Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Prymusi odbierają nagrody

Niedziela, 27 czerwca 2010, 13:52
Aktualizacja: 13:53
Autor: KO
powiat świdnicki: Prymusi odbierają nagrody
Fot. UM Świebodzice
Choć rok szkolny oficjalne zakończono w piątek, dziś zostaną nagrodzeni najlepsi świdniccy uczniowie podstawówek i gimnazjów. Jak wyglądał koniec roku w Świebodzicach, a jak w gminie Świdnica?

Świebodzice mają 92 prymusów, który otrzymali w piątek, 25 czerwca, stypendia: za osiągnięcia sportowe i naukowe, jedno stypendium przyznano również za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne. W Szkole Podstawowej nr 3 w Świebodzicach osobiście wręczał je uczniom burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Fotografie z tej uroczystości w galerii zdjęć.

W gminie Świdnica ostatni dzwonek w piątek usłyszało 1688 uczniów. Uroczyste zakończenie roku szkolnego z udziałem władz odbyło się w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

- Cieszę się, że w tym dniu wszyscy uczniowie dobiegli do mety, którą jest zakończenie roku szkolnego i promocja do następnej klasy. Dziś mamy jeszcze jeden powód do dumy. Nasza szkoła po raz drugi otrzymała Certyfikat Bezpiecznej Szkoły, na kolejne 3 lata – mówiła w swoim przemówieniu dyrektor Szkoły Podstawowej im. L. Wawrzyńskiej Ewa Kwaśnik. 44 uczniów z klas I-VI, którzy zdobyli najlepsze wyniki w nauce, złożyło swój pamiątkowy podpis w Złotej Księdze Szkoły, która zawierać będzie nazwiska najzdolniejszych uczniów. Wręczono również nagrody za stuprocentową frekwencję i za czytelnictwo. Relacja z uroczystości, podczas której gminni prymusi zostali nagrodzeni wraz z listą wszystkich najlepszych uczniów – czytaj tutaj.

W samej Świdnicy najlepsi uczniowie wypracowali średnie ocen pomiędzy 5,19 a 6,0. Uroczyste wręczenie wyróżnień zaplanowano na dziś – prymusi zostaną nagrodzeni podczas Dni Świdnicy o godz. 16.30 na boisku przy ul. Parkowej (szczegóły: tutaj). Relacja z miejskiego zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 8 Świdnicy – czytaj tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group