Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 929
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przebudowa Łukowej nagrodzona przez ministra

Piątek, 26 sierpnia 2011, 16:25
Aktualizacja: Sobota, 27 sierpnia 2011, 10:00
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Przebudowa Łukowej nagrodzona przez ministra
Na zdjęciu Krzysztof Narloch z Referatu Inwestycji Miejskich UM oraz Ryszard Witek, kierownik budowy z firmy Steinbudex, nagrodę wręcza Piotr Styczeń, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury
Fot. użyczone
W ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku Świdnica otrzymała specjalną Nagrodę Ministra Infrastruktury za rewitalizację ul. Łukowej.

- Nagrody w konkursie zdobywają przedsięwzięcia o szczególnych walorach budowlanych, użytkowych i estetycznych. Bardzo się cieszymy, że odnowiona ul. Łukowa zostały tak dobrze oceniona. – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy. Nagroda od ministra infrastruktury to kolejne potwierdzenie, że warto starać się o odnowienie najważniejszych części miasta. To służy mieszkańcom, ale jest zauważane i doceniane również przez gości i fachowców z branży budowlanej.
Gratulując prezydentowi Świdnicy udanej inwestycji, minister Cezary Grabarczyk pisze m. in.: „Inwestycja wyróżnia się wysoką jakością wykonawstwa oraz dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Ponadto umiejętnie wkomponowano małą architekturę w przestrzeń zabudowy miejskiej”.

Regulamin konkursu przewidywał trzy stopnie uznania:
- tytuł Modernizacja Roku 2011 w kategoriach: inwestor, wykonawca, autor,
- dyplom wyróżnienia w każdej kategorii,
- Nagroda Specjalna w postaci nagrody lub wyróżnienia przyznawana m. in. przez organizatorów konkursu, partnerów, instytucje publiczne.
Wręczenie nagród w XVI edycji konkursu miało miejsce 25 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie. Organizatorami konkursu są spółka Targi Pomorskie oraz Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy współpracy Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa, Związku Powiatów Polskich oraz Mennicy Śląskiej.

Przypomnijmy, że prace przy nagrodzonym zadaniu trwały od marca do sierpnia 2011 roku. Całość prac kosztowała 2,88 mln zł, w tym z budżetu miasta pochodziło 1,19 mln zł. Wykonawcą miejskiej inwestycji było konsorcjum firm Steinbudex Jerzego Majorka i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Krzysztofa Zająca, natomiast projekt przygotowany został przez Zbigniewa Mazija i Łukasza Mazija z Pracowni Projektowej Budownictwa Ogólnego i Przemysłowego ze Świdnicy. Zadanie obejmowało wymianę wszystkich sieci podziemnych, przebudowę nawierzchni, urządzenie małej architektury, w tym budowę fontanny, zieleni oraz oświetlenie ulicy.
To kolejna nagroda dla ul. Łukowej. W marcu 2011 miasto otrzymało nagrodę za jej oświetlenie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group