Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Przebudowa na półmetku

Wtorek, 2 czerwca 2020, 15:42
Autor: red
Łażany: Przebudowa na półmetku
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy Łażan czekają na zakończenie prac przy rozbudowie świetlicy wiejskiej w Łażanach.

Roboty, które rozpoczęły się kilka miesięcy temu są już na półmetku. Świetlica rozbudowana została o dodatkowy budynek, gotowa jest również jego elewacja, a w tej chwili trwają prace wewnątrz samego obiektu. Wyremontowany obiekt ma zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku.

– Ta część prac, którą w tej chwili realizujemy, przebiega zgodnie z harmonogramem. W planach jest także wymiana dachu na starej części świetlicy oraz remont pierwszego piętra. Prace te miały być wcześniej realizowane, ale wciąż czekamy na potwierdzenie z Urzędu Marszałkowskiego o przyznanej dotacji z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” na ten zakres robót. Dopiero wtedy będziemy mogli rozpocząć procedury przetargowe. Pierwsza część prac ma potrwać do końca września i wówczas tak rozbudową świetlicę oddamy do użytku naszym mieszkańcom. Trudno powiedzieć, jak długo jeszcze będziemy czekać na oficjalne informacje z Urzędu Marszałkowskiego, dlatego obiekt, po zakończeniu pierwszego etapu prac, zostanie udostępniony – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Remont świetlicy jest finansowany ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Koszt remontu to ponad 800 tysięcy złotych, a przyznane dofinansowanie wynosi 500.000,00 złotych. Obiektem zarządzać będzie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, które już dziś planuje tutaj, realizację wielu nowych i ciekawych zajęć. Oprócz typowych spotkań, zebrań i zabaw, świetlica będzie również przeznaczona na użytek Klubu Sportowego „Zryw Łażany”, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group