Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1349
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Przebudowa w Pszennie

Poniedziałek, 10 kwietnia 2023, 7:24
Aktualizacja: 11:24
Autor: red
Pszenno: Przebudowa w Pszennie
Fot. Gmina Świdnica
Nie zwalniamy tempa. Mamy kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców Pszenna. Do czerwca 2024 roku zostanie wykonana przebudowa dróg na osiedlu domów jednorodzinnych w Pszennie wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Inwestycja za 3,88 mln zł realizowana jest przy wsparciu środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w łącznej kwocie 3,58 mln zł. (92,2% inwestycji). Umowy w imieniu władz gminy podpisał zastępca wójta Bartłomiej Strózik, przy kontrasygnacie skarbnik Anny Szymkiewicz.

Przebudowa dróg w Pszennie obejmie ul. Poziomkową, Morelową, Agrestową, Porzeczkową, Winogronową oraz Jesienną. W ramach zadania wykonane zostaną m.in. roboty ziemne i kanalizacja deszczowa. Wszystkie przebudowane drogi będą posiadały nawierzchnię z kostki betonowej grubości 8 cm. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjne BUD-MEL w Dzierżoniowie. Termin zakończenia prac został zaplanowany na czerwiec 2024 r.

Za montaż oświetlenia ulicznego, odpowiedzialna jest firma RMS Polska Sp. z o.o. z Ropczyc. Nowe punkty świetlne pojawią się przy ul. Poziomkowej, Morelowej, Agrestowej, Porzeczkowej, Winogronowej, Jesiennej, Brzoskwiniowej i Czereśniowej w Pszennie. Łącznie 89 ekologicznych punktów zasilanych panelami fotowoltaicznymi. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2024.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group