Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1208
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przedłużona kadencja

Piątek, 7 maja 2021, 13:13
Autor: red
Żarów: Przedłużona kadencja
Fot. UM Żarów
Elżbieta Wierzyk dyrektorem Bajkowego Przedszkola w Żarowie do 2024 roku.

W dniu 31 sierpnia 2021r. kończy się kadencja dyrektora Przedszkola Miejskiego „Bajkowe Przedszkole” w Żarowie.

Mając na względzie wszystkie rządowe zalecenia, Burmistrz Miasta Żarów wystosował wniosek do Kuratorium Oświaty z prośbą o wydanie opinii w sprawie przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora Przedszkola Miejskiego „Bajkowe Przedszkole” w Żarowie pani Elżbiecie Wierzyk, dotychczasowej dyrektorce przedszkola. Wniosek poparty był pozytywną opinią Rady Pedagogicznej przedszkola, Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Żarowie oraz NSZZ Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Świdnickiej. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusa, Ministerstwo wprowadziło szczególne rozwiązania na obecny czas, m.in. możliwość przedłużenia kadencji obecnego dyrektora, przy spełnieniu pewnych warunków.

Pani Elżbieta Wierzyk funkcję dyrektora Przedszkola Miejskiego „Bajkowe Przedszkole” w Żarowie pełni od 15 września 1997r. Zdobyte doświadczenie oraz jej wieloletnia praca przełożyły się na sprawne i efektywne zarządzanie placówką. Przedszkole w Żarowie cieszy się bardzo dobrą opinią na terenie gminy Żarów. Pani dyrektor stworzyła odpowiedzialny i zaangażowany zespół, gdzie pracownicy przykładają się do swojej pracy i chętnie realizują wszelkie projekty. Współpraca z organem prowadzącym jest bardzo dobra. Kuratorium Oświaty również wydało pozytywną opinię dotyczącą zamiaru przedłużenia powierzenia stanowiska dotychczasowej dyrektor placówki, zaznaczając, że pani Elżbieta Wierzyk efektywnie zarządza kierowaną przez siebie placówką i troszczy się o wszechstronny rozwój dzieci m.in. poprzez realizację wielu projektów ogólnopolskich.

Burmistrz Miasta Żarów powierzył pani Elżbiecie Wierzyk stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego „Bajkowe Przedszkole” w Żarowie do sierpnia 2024r., ponieważ spełnia wymagania, jakie powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora.
- Jestem przekonany, że Pani doskonałe przygotowanie merytoryczne i wieloletnie doświadczenie zawodowe, połączone z ogromną odpowiedzialnością, chęcią do pracy, kreatywnością i troską o powierzoną placówkę, przełoży się na dalsze, wspaniałe efekty jej działalności. Życzę samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami, rodzicami i organem prowadzącym oraz wszelkiej pomyślności, wiele zapału, sił, energii i satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń – gratulował dyrektor Elżbiecie Wierzyk burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group