Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Przedsiębiorcy otrzymają pomoc

Środa, 22 marca 2017, 7:21
Autor: red
Świebodzice: Przedsiębiorcy otrzymają pomoc
Fot. UM Świebodzice
W ratuszu odbyło się spotkanie władz miasta oraz spółki IPD, właściciela hali, która spłonęła w czwartkowym pożarze, z przedsiębiorcami, którzy ucierpieli w jego wyniku. W hali działało kilka podmiotów, które ucierpiały w większym lub mniejszym stopniu.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz Łukasz Kwadrans, prezes IPD zadeklarowali pełne wsparcie i pomoc dla podmiotów, które w chwili obecnej nie mogą prowadzić działalności, bo straciły mienie lub siedzibę. W spotkaniu uczestniczył także Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, Komendant Komisariatu Policji w Świebodzicach nadk. Janusz Kozendra oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej.

W poniedziałek, 20 marca, odbyły się oględziny obiektu i po nich będzie wiadomo, czy nadaje się on do dalszego użytku, w jakim zakresie i od kiedy. Jest to bardzo istotne dla przedsiębiorców, którzy wynajmowali pomieszczenia w hali. Swoją działalność prowadziło tam kilka firm, najbardziej ucierpiała lakiernia proszkowa, której pomieszczenie spłonęło doszczętnie wraz ze sprzętem. To tu było zarzewie ognia – zapaliła się zaledwie roczna sprężarka, będąca jeszcze na gwarancji.
- Gmina deklaruje wszelką pomoc i wsparcie, jesteśmy w stanie zaoferować już pomieszczenia do prowadzenia działalności biurowej, jeśli chodzi o hale jest do dyspozycji pomieszczenie o pow. 1200 m2 – podkreślał na spotkaniu burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Podejmę wszelkie działania, by pomóc Państwu w uzyskaniu preferencyjnej pomocy finansowej tak, aby można było jak najszybciej odbudowa infrastrukturę.

Taką pomoc zadeklarował także wicewojewoda Kamil Zieliński.
- Jestem w kontakcie z Ministerstwem Rozwoju, IPD jest w strukturach właścicielskich Skarbu Państwa, więc może będzie można tą ścieżką uruchomić jakąś pomoc – mówił wicewojewoda. Podobne wsparcie zadeklarował także poseł Ireneusz Zyska.

Łukasz Kwadrans, Prezes IPD zapewnił, że spółka będzie dążyć do tego, by jak najszybciej umożliwić podmiotom wznowienie działalności.
- Szukamy dla Państwa obiektów zastępczych, na ten moment posiadamy takie w Wałbrzychu, ale mam nadzieję, że po poniedziałkowym spotkaniu będziemy wiedzieli więcej. Mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie z naszej strony, chociażby wykonanie nowego podłączenia energii dla tych firm, które mogłyby kontynuować działalność w części, które nie ucierpiała w wyniku ognia -podkreślił szef spółki.

Kolejne spotkanie przedstawicieli wszystkich podmiotów i służb zaplanowano na poniedziałek, po zakończeniu oględzin hali.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group