Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 810
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przedświąteczne interwencje

Niedziela, 17 kwietnia 2022, 7:29
Autor: red
Świdnica: Przedświąteczne interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 8 do 14 kwietnia 2022 roku.

09.04.2022r. godz.13.52 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na parkingu marketu przy ulicy Rolniczej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Zastano tam bezdomnego Marcina G. Mężczyznę dobudzono i zaoferowano pomoc, jednak stanowczo odmówił. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

09.04.2021r. godz.18.16 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Westerplatte. Zgłaszający twierdził, że odzież mężczyzny jest zanieczyszczona fekaliami, co uniemożliwia przebywanie na przystanku. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejscu zastano bezdomnego Piotra G. Po dobudzeniu mężczyzna jak zwykle odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

12.04.2022r. godz.18.05 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące poważnego zagrożenia na ulicy Grodzkiej. Z dachu jednego z budynków spadła na chodnik dachówka. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie i wizualnie dokonał oględzin dachu. Nie stwierdzono aby inne dachówki stwarzały zagrożenie upadkiem. Strażnicy za pomocą taśmy ostrzegawczej wyłączyli część chodnika z użytkowania i powiadomili administratora nieruchomości aby dokonał przeglądu technicznego dachu.

13.04.2022r. godz.19.02 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczace spalania odpadów roślinnych na terenie jednej z posesji przy ulicy Polna Droga. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Tym razem interwencję zakończono pouczeniem. Właściciel nieruchomości zgasił niewielkie ognisko i zobowiązał się do właściwej utylizacji odpadów roślinnych.

14.04.2021r. godz.11.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego, roznegliżowanego mężczyzny leżącego na przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Wrocławskiej. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam bezdomnego Mirosława R. Mężczyznę dobudzono i zaproponowano stosowną pomoc, którą nie był zainteresowany. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

14.04.2021r. godz.16.40 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kobiety i mężczyzny spożywających alkohol (piwo oraz wódkę) w Rynku. Skierowany na miejsce patrol ukarał mandatami karnymi obie osoby.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group