Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Przedszkola ruszyły

Poniedziałek, 11 maja 2020, 17:38
Aktualizacja: Wtorek, 12 maja 2020, 8:39
Autor: red
Gmina Świdnica: Przedszkola ruszyły
Fot. Gmina Świdnica
Od dziś 3 przedszkola i 1 oddział przedszkolny na ternie gminy Świdnica zostały ponownie uruchomione, zapewniając zajęcia opiekuńcze dzieciom.

Dyrektorzy wszystkich tych placówek podjęli działania mające na celu zapewnienie zasad bezpieczeństwa podopiecznym oraz pracownikom, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Obiekty i sale są regularnie dezynfekowane i wietrzone. Przed uruchomieniem placówek u pracowników wykonano testy antygenowe na obecność SARS-COV-2. Testy u wszystkich badanych dały wynik negatywny.

Mimo wcześniejszych deklaracji ze strony rodziców i opiekunów o potrzebie organizacji zajęć opiekuńczych dla 35 dzieci, ostatecznie do wszystkich placówek oświatowych zgłosiło się dzisiaj 14 przedszkolaków. To zaledwie 16 % z maksymalnej puli miejsc przygotowanych przez samorząd gminy Świdnica.

Od 11 maja na terenie gminy Świdnica zostały uruchomione:

Przedszkole Bajkowa Dolinka w Pszennie – zgłosiło się 7 dzieci
Przedszkole w Witoszowie Dolnym - zgłosiło się 4 dzieci
Publiczne Przedszkole w Bystrzycy Dolne – zgłosiło się 2 dzieci
Oddział Przedszkolny przy SP w Mokrzeszowie – zgłosiło się 1 dziecko

Przypominamy. Jeżeli pomimo otwarcia placówki, rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu epidemii, również dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie im nadal przysługiwał.

Z uwagi na trudności organizacyjne jakie ponosi w tej chwili samorząd gminy Świdnica w celu zapewnienia bezpiecznych zajęć opiekuńczych uprzejmie prosimy rodziców, aby wszelkie zmiany decyzji co do odwołania obecności dziecka w przedszkolu były niezwłoczne zgłaszane do dyrekcji danej placówki oświatowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group