Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 433
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedszkolaki z Grodziszcza wygrały olimpiadę sportową

Wiadomości: Gmina Świdnica
Środa, 13 czerwca 2012, 18:38
Aktualizacja: 18:39
Autor: red
Fot. użyczone
W całym kraju trwa piłkarskie święto – EURO 2012. Również przedszkolaki z gminy Świdnica postanowiły po raz szósty zmierzyć się w olimpiadzie sportowej, której celem było promowanie sportu jako formy aktywnego wypoczynku i zachęcanie do aktywności ruchowej, jako źródła zdrowia i harmonijnego rozwoju dziecka.

Gospodarzem olimpiady, tak jak w latach poprzednich było przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie. Na zawodników czekały liczne konkurencje sprawnościowe wymagające wysiłku całej drużyny. Dlatego też o wynikach końcowych wielu dyscyplin sportowych decydowały ułamki sekund. Sportowe zmagania dostarczyły wiele niezapomnianych wrażeń i emocji zaproszonym gościom, a same drużyny dopingowały do zdobycia jak najlepszych wyników.

Olimpiadę przedszkolaków mogła wygrać ta placówka, która zgromadziła największą, łączną sumę punktów we wszystkich konkurencjach i grach zespołowych, tj. biegi, rzut piłką do kosza, skok w dal, pchnięcie kulą czy slalom rowerowy. Najwięcej emocji dostarczyły uczestnikom olimpiady jednak strzały na bramkę. Z pewnością mają na to wpływ mistrzostwa piłki nożnej EURO 2012, jakie w tej chwili obecnej odbywają się w Polsce i na Ukrainie. Przedszkolaki głośnymi okrzykami zagrzewały swoje drużyny do sportowej rywalizacji, a na koniec zwycięzców nagrodziły gromkimi brawami.

Olimpiada Sportowa Przedszkolaków jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu naszego przedszkola, zapisana jest w kalendarzu imprez i uroczystości organu prowadzącego. Uczestniczą w niej wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym z terenu gminy Świdnica. Pomysłodawcą i gospodarzem szóstej już edycji jest właśnie Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie. Nasza placówka stała się tym samym prekursorem rozwoju kultury fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy – mówi E. Wasilenia, dyrektor przedszkola.

W klasyfikacji generalnej
I miejsce zdobył oddział przedszkolny w Grodziszczu
II miejsce zdobył oddział przedszkolny w Mokrzeszowie
III miejsce zdobyło Przedszkole w Witoszowie Dolnym
IV miejsce zdobyło Przedszkole „Bajkowa Dolinka” w Pszennie
V miejsce zdobył oddział przedszkolny w Lutomi
VI miejsce zdobył oddział przedszkolny Bystrzycy Górnej.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy, medale olimpijskie oraz nagrody rzeczowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group