Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedszkolaki z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy

Wiadomości: Świdnica
Środa, 12 października 2016, 7:43
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
5–cio oraz 6–cio latkowie z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy gościli w tutejszej Komendzie Powiatowej Policji.

Najmłodsi zapoznali się z pracą funkcjonariuszy, obejrzeli z bliska elementy umundurowania oraz wyposażenia, a nawet zasiedli w policyjnym radiowozie. Spotkanie to było również doskonałą okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa.

11 października świdnickich policjantów odwiedziła grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy. W trakcie spotkania 5-cio oraz 6-cio latkowie dowiedzieli się jak funkcjonuje Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy oraz na czym polega praca oficera dyżurnego. Najmłodsi mieli także okazję z bliska obejrzeć elementy umundurowania oraz wyposażenia funkcjonariuszy.

Niewątpliwą atrakcją była możliwość zajęcia miejsca i zrobienia sobie zdjęcia w policyjnym radiowozie, czy spotkanie z technikiem kryminalistyki, który opowiedział czym się zajmuje oraz, w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi zabezpiecza ślady. Dzieci mogły także na ekranie komputera obejrzeć swoje zeskanowane linie papilarne.

Najmłodszym przypomniano także zasady funkcjonowania telefonów alarmowych oraz podstawy bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group