Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konin: "Przedwiośnie" przebojem w Koninie

Sobota, 15 marca 2014, 5:51
Aktualizacja: 5:53
Autor: red.
Konin: "Przedwiośnie" przebojem w Koninie
Fot. użyczone
Utwór „Przedwiośnie” z muzyką Dariusza Jarosa do słów Tadeusza Szarwaryna zyskał największe uznanie jury, tegorocznego konkursu kompozytorskiego. Konkurencja była duża, bowiem nadesłanych było 107 kompozycji (w roku poprzednim 66). W ubiegłym roku za piosenkę „Bal w szkole” zdobyliśmy wyróżnienie, a w tym roku za „Przedwiośnie” 1 miejsce – mówi Tadeusz Szarwaryn.

Komisja artystyczna w składzie: Anna Serafińska - przewodnicząca jury, Krystyna Piotrowska, Krzysztof Antkowiak i Ryszard J. Piotrowski po przesłuchaniu 107 utworów postanowiła przyznać:
- I nagrodę – „Przedwiośnie”, muzyka: Dariusz Jaros, słowa: Tadeusz Szarwaryn
- II nagrodę – „Biegnij zimo na biegun”, muzyka: Michał Makulski (Pabianice), słowa: Stefan Szulc (Sosnowiec)
- III nagrodę – „Chwila dla siebie”, muzyka: Joanna Stach, Dominik Kozicki (Stargard Szczeciński), słowa: Joanna Stach (Stargard Szczeciński).

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca jest znakomitym miejscem do promowania twórczości kompozytorskiej i literackiej. Każdego roku na finałach Festiwalu pojawia się ponad 2 tysiące wykonawców. Tegoroczna 35. edycja odbędzie się w dniach 4–8 czerwca 2014 r. w Koninie. Podczas uroczystej gali, zwycięski utwór zostanie wykonany przez grupę muzyczną.

- Bardzo często jest tak, że pojawia się młody artysta i ma już w sobie pewną iskrę, talent i zdolności. Ale nie jest to regułą. Często potrzeba czasu, aby ten talent odkryć, stworzyć odpowiednie warunki do jego rozwoju. Cieszę się, że gminne studio nagrań jest kuźnią muzycznych talentów. Gratuluję Tadeuszowi Szarwarynowi i Dariuszowi Jarosowi tak zaszczytnej nagrody i życzę kolejnych sukcesów – mówi wójt Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group