Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Przegląd Zespołów Kolędniczych rozstrzygnięty

Wtorek, 31 stycznia 2017, 9:27
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Przegląd Zespołów Kolędniczych rozstrzygnięty
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W obiekcie wielofunkcyjnym na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbył się Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych. Udział w tegorocznym konkursie zgłosiło 11 zespołów (blisko 175 dzieci w wieku od 4 do 12 lat).

Na scenie zaprezentowały się zespoły z Jaworzyny Śląskiej i Starego Jaworowa, a muzyczno-wokalne aranżacje kolęd i pastorałek oceniało jury w następującym składzie: Pani Barbara Barańska-Pietrzyk – inspektor ds. oświaty i kultury, Pan Hieronim Fabiś – muzyk i emerytowany nauczyciel oraz dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej – Pan Sylwester Bartczak. Jury ostatecznie postanowiło przyznać I miejsce w przeglądzie ex aequo: Grupie Wokalnej Młodszej ze studia wokalnego Pana Mirosława Jabłońskiego oraz Zespołowi Wokalnemu ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej prowadzonemu przez Panią Ewę Miszkuro-Kulaszewską. II miejsce powędrowało do „Zerówki” ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, która przygotowała swój występ pod opieką Pani Joanny Kozłowskiej. Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia indywidualne: dla Miłosza Deca z klasy III „B” za wzorowy akompaniament oraz dla Dawida Wojciechowskiego z grupy „Krzysie” za pełen zaangażowania i ekspresji śpiew kolęd.

Wszystkie zespoły, oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymały słodkie upominki, a laureaci przeglądu nagrody rzeczowe ufundowane przez SOKiBP. Pragniemy podziękować wszystkim zespołom za udział w tegorocznym konkursie, jednocześnie już dziś zapraszając na kolejną edycję przeglądu, podtrzymującego kolędnicze tradycje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group