Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 683
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przejadą przez Żarów

Piątek, 2 września 2022, 11:16
Aktualizacja: 11:17
Autor: red
Żarów: Przejadą przez Żarów
Fot. organizatorzy
Amatorzy i wybitni kolarze, łącznie 120 osób z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy weźmie udział w European Peace Ride 2022 – międzynarodowym przejeździe kolarskim nawiązującym do Wyścigu Pokoju. W sobotę, 3 września ok. godz. 9.10 peleton dotrze do Żarowa.

Trasa tegorocznej edycji Europejskiego Przejazdu Pokoju przebiegać będzie także przez Polskę. Ceremonia startu odbędzie się 2 września we Wrocławiu. Dzień później kolarze wyruszą na trasę przebiegającą w dwóch etapach: Wrocław–Mladá Boleslav (3 września) oraz Mladá Boleslav–Chemnitz (4 września). W sobotę, 3 września kolarze przejadą przez Żarów. Dlatego zachęcamy Państwa do kibicowania sportowcom na trasie (trasa przejazdu widoczna na plakacie).

W inauguracji oraz przejeździe udział też wezmą dawni polscy i niemieccy uczestnicy i tryumfatorzy Wyścigów Pokoju czy Tour de Pologne oraz inni znamienici goście. Międzynarodowy Wyścig Pokoju, znany również jako Course de la Paix, był za czasów swojej świetności największą amatorską imprezą kolarską w Europie. W szczytowym momencie porównywano go nawet do słynnego Tour de France. EPR 2022 został zainicjowany i jest organizowany przez CSM/Fit4Bike z Chemnitz, które w 2025 roku będzie Europejską Stolicą Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group