Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przejadą ulicami Żarowa

Wtorek, 24 września 2013, 11:51
Aktualizacja: 11:54
Autor: red.
Żarów: Przejadą ulicami Żarowa
Fot. UM Żarów
Europejski Dzień bez Samochodu, Dzień Przyjaźni Ziemi i Dzień Sportu uczniowie wszystkich szkół z gminy Żarów uczczą uroczystym przejazdem ulicami miasta. Towarzyszyć im będą samorządowcy, radni Rady Miejskiej, dyrektorzy szkół i tegoroczny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek. We wtorek, 1 października z tej okazji dzieci i młodzież będą mieli również okazję porozmawiać z najlepszym żarowskim lekkoatletą.

- Czy akcje takie jak Dzień bez Samochodu mają sens? Naturalnie tak, tym bardziej, że dzień ten jest związany z międzynarodową kampanią ekologiczną. Głównym założeniem tego święta jest szerzenie zachowań proekologicznych i przekonanie innych do korzystania z alternatywnych środków komunikacji. Tegoroczny żarowski Dzień bez Samochodu będzie również wyjątkowy ze względu na obecność Pawła Fajdka. Olimpijski mistrz opowie młodzieży o tym, czy warto walczyć o swoje marzenia. Początek wykładu w żarowskim gimnazjum zaplanowano na godz. 11.40 - wyjaśnia Katarzyna Janik z Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Paweł Fajdek, który tego dnia spotka się z uczniami żarowskich szkół może zostać najlepszym lekkoatletą Starego Kontynentu. Mistrz świata w rzucie młotem został doceniony przez Europejską Federację Lekkoatletyczną. O tym, czy były zawodnik klubu sportowego Zielony Dąb Żarów zostanie najlepszym lekkoatletą zadecydują internauci. Swój głos na mieszkańca Wierzbnej oddać może każdy z nas. Głosy na Pawła Fajdka można oddawać za pośrednictwem facebookowej strony Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej https://www.facebook.com/EuropeanAthletics Warunkiem udziału w sportowym plebiscycie jest "polubienie" tej witryny. Głosowanie potrwa do piątku, 27 września.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group