Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przemysław Malczyk w miejsce Macieja Jaworskiego

Wtorek, 24 sierpnia 2010, 17:15
Aktualizacja: 17:22
Autor: Mateusz Dzień vel Rakoczy
Świdnica: Przemysław Malczyk w miejsce Macieja Jaworskiego
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W sobotniej konfrontacji z Celulozą Kostrzyn nad Odrą zespół Polonii/Sparty Świdnica prowadzić będzie Przemysław Malczyk. Od wtorku 24 sierpnia zastąpił on Macieja Jaworskiego, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji po ostatnim meczu z Promieniem Żary.

Poniżej przedstawiamy oświadczenie klubu Polonii/Sparty Świdnica w sprawie zmiany na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny.

Zarząd klubu informuje, iż trener Maciej Jaworski zrezygnował z funkcji trenera pierwszej drużyny Naszego Klubu. Pan Jaworski podjął tą decyzję sam bez jakichkolwiek nacisków ze strony zarządu, za przyczynę rezygnacji trener podał chęć odpoczynku od piłki. Trener Jaworski przeprosił prezesa Górskiego za nieopatrzne , wypowiedziane pod wpływem emocji słowa.

Od dnia dzisiejszego tj. 24.08 2010r trenerem naszej III-ligowej drużyny jest dobrze znany świdnickim kibicom Pan Przemysław Malczyk.

Zatrudniając w miejsce trenera Jaworskiego trenera Malczyka zarząd klubu potwierdza zapoczątkowany wraz z tym sezonem trend stawiania na młodych ambitnych piłkarzy oraz trenerów chcących osiągnąć sukces.

Przemysław Malczyk prowadził już naszą III-ligową ekipę, kiedy w sezonie 2008/2009 był asystentem Zbigniewa Smółki.

– Przez rok pomagałem w prowadzeniu pierwszej drużyny trenerowi Smółce, a przez miesiąc podczas jego nieobecności prowadziłem zespół, jako pierwszy trener. Jestem szczęśliwy, że będę mógł pracować z pierwszą ekipą. Jak na razie nie chce nic zmieniać, chcę przyjrzeć się piłkarzom, bo nie wszystkich dobrze znam. Pragnę kontynuować to, co zaczął Maciej Jaworski, zespołowi idzie więc trzeba to podtrzymać. Zbliża się kolejny mecz, tym razem wyjazd do Kostrzyna nad Odrą, piłkarze w tym sezonie pokazali, że są w stanie wygrywać i walczyć z najlepszymi więc jedziemy po zwycięstwo. To będzie z pewnością hit kolejki, lider podejmie trzecią drużynę tabeli. Co do kadry, to trenuje już Wojtek Ciołek, zobaczymy czy będzie w stanie wystąpić przeciwko Celulozie. Burszta i Niewiadomski też na pewno znajdą się w kadrze – wyznaje nowy szkoleniowiec biało-zielonych – Przemysław Malczyk.

Trener Malczyk przed podjęciem stanowiska szkoleniowca pierwszej drużyny pracował z naszymi juniorami starszymi. Na dzień dzisiejszy obie juniorskie ekipy prowadzi Robert Pryka.

– Po odejściu Przemka Malczyka do III-ligowców, przejmują jego funkcję i w jutrzejszych spotkaniach z Parasolem poprowadzę dwie drużyny juniorskie – dodaje trener Pryka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group