Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Przemysłowe Miasto Dzieci

Środa, 12 lipca 2017, 9:45
Aktualizacja: 10:47
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Przemysłowe Miasto Dzieci
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Wszystko co dobre szybko się kończy. Podobnie było z kolejną już edycją „Przemysłowego Miasta Dzieci”, które odbywało się na terenie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.

Przez kolejne pięć dni ponad sto dzieci wspólnie bawiło się i uczyło dorosłego życia. W trakcie trwania projektu zapoznawały się ze specyfiką wielu zawodów i profesji. Zarabiały i wydawały pieniądze. Uczyły się postaw obywatelskich wybierając burmistrza swojego miasta.

Wszystko to dzięki zaangażowaniu pracowników Muzeum oraz blisko czterdziestu wolontariuszy, w dużej mierze z jaworzyńskiego Klubu Młodzieżowego. Ostatni dzień, to tradycyjnie czas podsumowań i pożegnań. W tym dniu dzieci odwiedził również Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, który podziękował Marcelowi - Burmistrzowi Miasta Dzieci za dzielne wypełnianie obowiązków, a wszystkim dzieciom za dobre zachowanie i bezpieczną zabawę.

Słowa wdzięczności i uznania zostały przekazane również organizatorom i wolontariuszom. Z pewnością deklaracje zobaczenia się za rok nie pozostaną bez pokrycia, bowiem kolejne „Miasto Dzieci” będzie już dziesiątym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group