Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1389
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Przepis na sople

Poniedziałek, 8 stycznia 2024, 11:51
Aktualizacja: Wtorek, 9 stycznia 2024, 9:53
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Przepis na sople
Fot. Straż Miejska Świdnica
Gdy temperatura na zewnątrz wynosi nieco poniżej zera stopni a na niebie pojawia się słońce istnieje duże prawdopodobieństw, iż nad naszymi głowami zauważymy równie piękne co groźne SOPLE !!!

Na dachach, rynnach budynków nacieki lodowe powstają również z powodu ciepłego powietrza ogrzewającego te połacie od spodu. Ze zjawiskami takimi będziemy mieli do czynienia w najbliższych dniach gdy mrozy nieco zelżeją, dlatego bądźmy czujni i ostrożni. Za usuwanie sopli odpowiadają zarządcy budynków czy też innych nieruchomości. Jeżeli zarządca z przyczyn obiektywnych nie może natychmiast usunąć lodowego zagrożenia, powinien niezwłocznie wygrodzić teren zagrożony upadkiem brył lodu.

Tyle teoria, praktyka czasami wygląda nieco inaczej, o czym przekonaliśmy się początkiem grudnia ubiegłego roku. Zabrakło podnośników oraz personelu do zbijania sopli lub zabezpieczania miejsc niebezpiecznych. W takich sytuacjach do akcji wkraczają strażnicy miejscy. Gdy w grudniu niemal jednej nocy na wielu budynkach pojawiły się groźne nawisy lodowe wszyscy funkcjonariusze naszej jednostki zabezpieczali miejsca gdzie sople zagrażały przechodniom. W najbliższych dniach sytuacja może się powtórzyć, bądźmy czujni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group