Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Przewoził samochodem ponad 1600 porcji amfetaminy – został zatrzymany przez policjantów

Piątek, 6 czerwca 2014, 13:11
Aktualizacja: 13:13
Autor: red.
Strzegom: Przewoził samochodem ponad 1600 porcji amfetaminy – został zatrzymany przez policjantów
Fot. archiwum
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu świdnickiego, a podejrzanemu o posiadanie i usiłowanie wprowadzenia do obrotu sporej ilości środków odurzających. W samochodzie należącym do podejrzanego funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 1600 porcji amfetaminy. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Nowej Rudy.

Do zatrzymania doszło na terenie Strzegomia. Policjanci na jednej z ulic miasta podczas kontroli samochodu osobowego ujawnili pudełko, w którym znajdowały się 23 worki strunowe z białym proszkiem.

Po sprawdzeniu przez specjalistów okazało się, że jest to amfetamina w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać ponad 1600 porcji rynkowych tego narkotyku. W samochodzie byli dwaj mężczyźni, 20-latek ze Strzegomia i 32-letni mieszkaniec Nowej Rudy.

Obaj mężczyźni po kontroli zostali zatrzymani przez policjantów do wyjaśnienia.

20-latek po przesłuchaniu został zwolniony, natomiast jego 32-letniemu koledze funkcjonariusze przedstawili zarzut posiadania i usiłowania wprowadzenia do obrotu środków odurzających.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków i ustalają, do kogo miały trafić.

Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group