Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przy Latawcu powstaje chodnik, będzie też parking, nareszcie!

Piątek, 20 sierpnia 2010, 14:00
Aktualizacja: 14:02
Autor: KO
Świdnica: Przy Latawcu powstaje chodnik, będzie też parking, nareszcie!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Skończą się problemy pacjentów i osób odwiedzających bliskich w świdnickim szpitalu. Już budowany jest chodnik, ma też tu powstać parking z wyznaczonymi sektorami dla gości i dla personelu.

Do końca sierpnia potrwają prace przy budowie chodnika prowadzącego od przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Janusza Korczka do szpitala Latawiec.

- Pierwszy odcinek chodnika do skrzyżowania z ul. Leśną zostanie wykonany z miału kamiennego ze względu na fakt, że na tym odcinku w przyszłości planowana jest przebudowa – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy świdnickiego magistratu. - Pozostała część zostanie wykonana z kostki. Prace prowadzone będą na odcinku ponad 150 metrów i będą kosztowały 42 tys. zł.

Parking przy Latawcu będzie modułowy. Wyznaczono kilka sektorów, gdzie będzie można zostawić swoje samochody. Zaplanowano wykonanie trzech głównych modułów oraz trzech uzupełniających dla personelu medycznego. Miejsca parkingowe wkomponowano w istniejącą roślinność tak, aby nie trzeba było wycinać żadnego z rosnących tam drzew. Dodatkowo ustalono, że wybudowana zostanie zatoka autobusowa u zbiegu ulic Korczaka i Leśnej. Miasto buduje chodnik, powiat wybuduje parking. Powstanie prawie 300 miejsc parkingowych. Największy moduł będzie miał 114 miejsc, a najmniejszy 8. Moduły będą wkomponowane w obecną infrastrukturę terenów wokół szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group