Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1062
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przy muzyce o uzależnieniach

Środa, 4 grudnia 2013, 13:13
Aktualizacja: 13:14
Autor: red.
Świdnica: Przy muzyce o uzależnieniach
Fot. UM Żarów
3 grudnia, w świdnickim Klubie Bolko, odbyła się ciekawa lekcja wychowawcza. Przy gitarowych brzmieniach rockowych przebojów młodzież mogła wysłuchać prostego, ale niezwykle interesującego przekazu dotyczącego wszelkiego typu uzależnień.

Jednak nie słyszeli tych słów od profesorów czy terapeutów z dyplomami tylko od muzyka i aktora Gabriela Fleszara. Popularny artysta przybył do Świdnicy na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Świdnicy z dwoma koncertami pod nazwą „Wolności oddać nie umiem”. Nawiązując do słów piosenki „Chłopców z Placu Broni” muzyk mówił o uzależnieniach, które doprowadzają młodych ludzi do ograniczenia ich wolności, nie tylko w aspekcie prawnym, ale przede wszystkim wolności podejmowania słusznych, samodzielnych, nie podyktowanych narkotycznym, alkoholowym czy innym uzależnieniem decyzji.

Zaproszonych gości powitała wicestarosta świdnicki Alicja Synowska. - Mam nadzieję, że taki właśnie, muzyczny, rockowy przekaz najlepiej trafi do młodzieży. Bo to oni właśnie, w młodym wieku, najbardziej narażeni są na pokusy związane ze światem używek, które doprowadzić mogą ich do zgubnego w skutkach nałogu – mówiła po koncercie.

Łącznie Starostwo Powiatowe w Świdnicy przeprowadzi 3 koncerty o charakterze profilaktyki uzależnień. 3 grudnia 2 koncerty w wykonaniu Gabriela Fleszara pt. "Wolności oddać nie umiem", trzeci koncert w dniu 17 grudnia Zespołu Jacek Dewódzki & Kontrabanda pt. "Nałogi - Droga donikąd". Koncerty są uzupełnieniem realizowanego obecnie przez specjalistów z SP ZOZ Świdnica w szkołach ponadgimnazjalnych Programu Profilaktyki Uzależnień "Step By Step - Na Drodze Bez Uzależnień". Adresatami koncertów jest młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu świdnickiego. Ogółem wszystkie trzy koncerty obejrzy 751 uczniów.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group