Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Przychodnia w Świebodzicach kupi nowy rentgen

Piątek, 16 czerwca 2017, 9:29
Aktualizacja: 12:01
Autor: red
Świebodzice: Przychodnia w Świebodzicach kupi nowy rentgen
Fot. UM Świebodzice
Dobre wiadomości napłynęły z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Samorząd województwa wybrał 37 dolnośląskich ośrodków zdrowia, które otrzymają w sumie 68 milionów złotych na modernizację i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Wśród nich jest świebodzicka przychodnia samorządowa.

Pieniądze, o których mowa, pochodzą z konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i zostały rozdysponowane głównie wśród ośrodków związanych z opieką podstawową (POZ) i ambulatoryjną (AOS). Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. W sumie złożonych zostało 71 wniosków. Ostatecznie, po ocenie merytorycznej i formalnej zarząd województwa zdecydował o wsparciu 37 najlepszych projektów. Wśród nich znalazł się projekt SP ZOZ Miejskiej Przychodni Zdrowia w Świebodzicach.
- Projekt dotyczył dofinansowania zakupu aparatu RTG, USG oraz platformy osobowej – wylicza Adrian Szewczyk, dyrektor MOZ. - Opiewa na kwotę ponad 1 000 000 zł, z czego po weryfikacji możliwe jest zrefundowanie do 85% z funduszy unijnych. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się wymienić aparat RTG na nowoczesne, w pełni cyfrowe urządzenie, oraz wymienić wyeksploatowaną windę. Projekt przewiduje tez zakup kolejnego aparatu USG. Diagnostyka tym sprzętem staje się normą i kolejne urządzenie ułatwi dostęp do tego rodzaju badań - podkreśla Adrian Szewczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group