Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Przycinają drzewa, mieszkańcy Parkowej dojadą do domów bez problemów

Czwartek, 16 września 2010, 14:48
Aktualizacja: 14:50
Autor: KO
Świdnica: Przycinają drzewa, mieszkańcy Parkowej dojadą do domów bez problemów
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Konary lip nad odnogą ul. Parkowej wisiały do dziś tak nisko, że rysowały dachy samochodów. Tą drogą dojeżdżają do miejsc parkingowych mieszkańcy bloków, to też jedyna droga dojazdowa do jednego z budynków przy ul. Husarskiej. Jak się okazuje – to nie jest droga publiczna…

Dlatego trudno było ustalić, kto się drzewami ma zająć. Najpierw powiadomiliśmy Marię Rutkowską z referatu dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy, która odpowiada za zieleń w pasie drogowym. Po sprawdzeniu, że odnoga ul. Parkowej nie jest formalnie drogą, sprawa została przekazana do referatu infrastruktury technicznej, a konkretnie do Krzysztofa Jaśkowiaka, który zajmuje się sprawami komunalnymi, infrastrukturą techniczną, placami zabaw i zielenią miejską.

- Tamtędy trudno było nawet przejść - mówi Krzysztof Jaśkowiak. Dziś pracownicy wynajętej przez miasto firmy zajęli się konarami.

- Bardzo dobrze, jak jechałam osobówką, to mi te gałęzie dach rysowały, a jak kiedyś poprosiłam szwagra, żeby mnie do domu podwiózł, to wysadził mnie przez tymi drzewami, bo stwierdził, że busem nie przejedzie – mówi Krystyna, mieszkanka bloku przy Parkowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group