Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1321
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Przyjeżdżają kolejni Ukraińcy

Piątek, 11 marca 2022, 15:50
Autor: red
Świebodzice: Przyjeżdżają kolejni Ukraińcy
Fot. UM Świebodzice
Do Świebodzic przyjeżdżają kolejne ukraińskie rodziny, zmuszone do ucieczki z własnego kraju. Sytuacja dynamicznie się zmienia, podobnie jak potrzeby uchodźców kierowane do władz miasta.

Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, przedstawiciele Ośrodka Pomocy Społecznej, miejskich jednostek i spółek, urzędnicy UM oraz dyrektorzy placówek oświatowych spotkali się po raz kolejny w czwartek, 10 marca, na sali posiedzeń, aby podsumować działania pomocowe podejmowane w bieżącym tygodniu.

Przewodniczący spotkaniu Burmistrz Miasta poinformował zebranych, że zgodnie z poleceniem Wojewody na terenie naszej Gminy musi zostać utworzonych 120 miejsc dla ukraińskich rodzin. W odpowiedzi uczestnicy spotkania poinformowali ile miejsc, jest już gotowych, a ile jeszcze tworzonych w podległych im obiektach. Jest to szczególnie ważne przed weekendem, kiedy potrzeby są największe. Kolejną placówką szkolną, która zadeklarowała możliwość przyjęcia potrzebujących, jest Szkoła Podstawowa Integracyjna oraz Zespół Szkół w Świebodzicach. Udostępnienie następnych miejsc rozważa również Spółka OSiR Świebodzice.

Nadal trwa zbiórka darów dla uchodźców. Należy jednak pamiętać, że w Świebodzicach pomoc jest kierowana do konkretnych osób wg ich potrzeb. Bieżące zapotrzebowanie publikuje na swoich stronach OPS Świebodzice, a także członkowie grupy na portalu Facebook Świebodzice dla Ukrainy: https://www.facebook.com/groups/5088361677873521/.

Zbiórkę żywności prowadzi OSiR Świebodzice, uprzejmie prosimy o dostarczanie produktów z długim terminem ważności, niewymagających przechowywania w niskich temperaturach.

Przed nami weekend, dlatego przypominamy, że w soboty i niedziele punktem, do którego można oddawać, dary jest OSiR Świebodzice na ul. Mieszka Starego. W sprawach pilnych należy kontaktować się również z kierownikiem Klubu Senior+ Agatą Koperską, która koordynuje działania pomocowe w naszym mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group