Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tworzyjanów: Przystanek w Tworzyjanowie

Sobota, 30 maja 2020, 9:20
Aktualizacja: 11:22
Autor: red
Tworzyjanów: Przystanek w Tworzyjanowie
Fot. UG Marcinowice
Ślężański Szlak św. Jakuba z przystankiem w Tworzyjanowie.

Droga św. Jakuba (Camino de Santiago) to szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Liczący 53 km Ślężański Szlak św. Jakuba, który biegnie ze szczytu Ślęży do Środy Śląskiej przebiega również w przez Gminę Marcinowice, a dokładnie przez Tworzyjanów.

Chociaż to niewielki odcinek na naszym terenie (2,75 km szlaku), to wspólnie z inicjatorem odnowienia szlaku Jakubem Pigórą i sołtysem Tworzyjanowa Arkadiuszem Kuligiem oraz dyrektorem Centrum Kultury Dawidem Sobczykiem na trasie udało się wyznaczyć miejsce przy świetlicy w Tworzyjanowie, gdzie zlokalizowana będzie skrzynka z pieczątką dla pielgrzymów. Będzie to także miejsce na trasie, w którym podróżnicy będą mogli odpocząć.

Więcej o akcji odnawiania Ślężańskiego Szlaku św. Jakuba przeczytacie TUTAJ.

W roku 2004 rozpoczęto w Polsce wytyczanie i znakowanie pierwszych odcinków Drogi św. Jakuba, jako części europejskiej sieci Camino de Santago. Dziś przez nasz kraj prowadzi już blisko 6 tysięcy kilometrów szlaków oznakowanych symbolem muszli. Dzięki nim można przejść także z Litwy, Rosji, Ukrainy i Słowacji do Niemiec i Czech.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group