Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 970
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Przyszkolny parking w remoncie

Sobota, 1 października 2016, 7:35
Autor: red
Żarów: Przyszkolny parking w remoncie
Fot. UM Żarów
Rozpoczął się drugi etap remontu przyszkolnego parkingu przy ul. Ogrodowej w Żarowie.

Zgodnie z zapowiedziami, w tym roku dokończony zostanie kolejny etap tej inwestycji. Prace realizowane będą etapami, tak aby nie powodować utrudnień w ruchu drogowym.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i na razie parkować na utwardzonych miejscach, które zostały zmodernizowane w minionym roku.
- Wraz z przebudową parkingu przy żarowskiej podstawówce powstanie także nowy chodnik, przy którym ułożone zostaną nowe krawężniki. Zgodnie z umową, nowa nawierzchnia z kostki betonowej zostanie ułożona na powierzchni 315 metrów kwadratowych. Budowa nowego chodnika wraz z miejscami parkingowymi najprawdopodobniej potrwa do końca października. Prace pochłoną dokładnie 46.494 złotych i zostaną sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów - mówi Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Prace remontowe rozpoczną się także wkrótce przy budowie nowego chodnika przy ul. Krętej w Żarowie. W ramach tej inwestycji nowa nawierzchnia z kostki betonowej ułożona zostanie na długości od ul. Armii Krajowej do ul. Rybackiej w Żarowie. Prace obejmować będą również wymianę krawężników oraz rozbiórkę istniejącego chodnika z nawierzchni asfaltowej. Inwestycja pochłonie 75.224,34 złotych i potrwa także do końca października.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group