Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Puchar dla mieszkańców Pożarzyska

Wtorek, 19 czerwca 2018, 13:19
Aktualizacja: Środa, 20 czerwca 2018, 13:21
Autor: red
Gmina Żarów: Puchar dla mieszkańców Pożarzyska
Fot. UM Żarów
To jedna z najbardziej widowiskowych imprez. Turniej Wsi rozgrywany jest każdego roku na terenie innego sołectwa.

Mieszkańcy wsi spotykają się w jednym miejscu, aby rywalizować ze sobą w rozmaitych konkurencjach. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i wspólna wiejska integracja. Tegorocznym zwycięzcą Turnieju Wsi zostało sołectwo Pożarzysko i to do nich powędrowała główna nagroda pieniężna oraz puchar dla najlepszej drużyny sołeckiej.

Mieszkańcy zmagali się w wielu konkurencjach. Wśród nich rzut ziemniakiem, snopkiem słomy, wożenie skrzynek, wbijanie gwoździ i bieg na nartach. W tym roku do boju o tytuł najlepszego sołectwa stanęło osiem wsi. Każdy zespół pokazał się z jak najlepszej strony, jednak nie brakowało ostrej rywalizacji. Zwyciężyła drużyna z Pożarzyska, która pokonała swoich rywali kolejno z Mikoszowej, Wierzbnej, Bukowa i Bożanowa, Przyłęgowa, Gołaszyc oraz Imbramowic.
- Dziękujemy za wspaniałą zabawę. Gratulujemy pozostałym uczestnikom turnieju, bo wszyscy byli zaangażowani i z uporem pracowali na zwycięstwo swojej drużyny. Najważniejsza była dobra zabawa - mówił Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Tegoroczne zawody sołeckie rozegrane zostały podczas festynu wiejskiego w Pożarzysku. W przygotowaniu wiejskiej zabawy zaangażowali się mieszkańcy tej miejscowości. Nie zabrakło przysmaków, słodkich pyszności, a przede wszystkim wspólnej rodzinnej integracji.
- Od wielu lat Turniej Wsi cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest organizowany z myślą o mieszkańcach, dostarcza niezapomnianych wrażeń, bawi, wzbudza wiele emocji, a nierzadko nawet wyciska krople potu. Dziękuję za udział i gratuluję wszystkim drużynom osiągniętych wyników - gratulował mieszkańcom burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group