Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: PUE ROOM, czyli ZUS w Twojej firmie

Piątek, 29 marca 2013, 7:48
Autor: red.
Region: PUE ROOM, czyli ZUS w Twojej firmie
Fot. użyczone
Całodobowy dostęp on–line do osobistego profilu ZUS, możliwość sprawdzenia stanu swojego konta czy rezerwacja wizyty w jednostce Zakładu – te i wiele innych możliwości daje Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Wałbrzyski Oddział rozpoczął akcję PUE ROOM, czyli prezentację nowego portalu w firmach i instytucjach. Swoje profile PUE posiadają już m.in. pracownicy Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze oraz w Wałbrzychu.

Ponad 220 profili PUE to efekt wizyt ekspertów ZUS w dwóch Urzędach Skarbowych na terenie działania wałbrzyskiego Oddziału ZUS. Możliwość założenia swojego profilu ZUS wzbudziła duże zainteresowanie wśród pracowników Urzędu. Planowane są już kolejne wizyty pracowników ZUS w firmach i instytucjach w regionie.

- Platforma Usług Elektronicznych działa od czerwca ubiegłego roku. Założenie profilu PUE trwa zaledwie pięć minut, a dzięki niemu mamy między innymi możliwość sprawdzenia, czy pracodawca zgłosił nas do ubezpieczeń społecznych i czy odprowadza za nas składki – wyjaśnia Jarosław Zając, Naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji Oddziału ZUS
w Wałbrzychu.

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to zestaw nowoczesnych usług, które pozwalają na wgląd w informacje zapisane na osobistym koncie w ZUS. Na koncie można m.in. wyliczyć przyszłą emeryturę przy pomocy "kalkulatora emerytalnego" czy złożyć wniosek elektroniczny.

(ZUS)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group