Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Pułkownik w strzegomskim LO. Inauguracja klasy mundurowej

Niedziela, 15 czerwca 2014, 11:57
Aktualizacja: 11:58
Autor: red.
Strzegom: Pułkownik w strzegomskim LO. Inauguracja klasy mundurowej
Fot. użyczone
W piątek, 13 czerwca Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu gościło pułkownika Wojska Polskiego Mariusza Krzaka, który zainaugurował nowy kierunek w LO – mundurowy. Podczas wykładu pułkownik omówił najistotniejsze punkty współpracy wojska z LO oraz zaprezentował 34. Brygadę Kawalerii Pancernej im. Hetmana Wielkiego Koronnego Jana Zamoyskiego w Żaganiu, z którą szkoła będzie od września współpracowała.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu pułkownika Marusza Krzaka LO będzie współpracowało z najnowocześniejszą brygadą pancerną w Polsce, która obecnie zakupiła najnowsze czołgi - Leopardy 2A5. Pułkownik Krzak przedstawił również dwa prototypy czołgów, które mogą w przyszłości wejść w wyposażenie polskiej armii. Szczegóły współpracy ustali dyr. Tomasz Marczak, który został zaproszony przez dowódcę brygady pułkownika dypl. Krzysztofa Pokropowicza na spotkanie w jednostce w Żaganiu.

Wychowawcą nowej klasy będzie nauczyciel wychowania fizycznego Przemysław Stempniewicz.

Strzegomskie LO oparło swoją ofertę edukacyjną na współpracy z patronami – ekspertami w swoich dziedzinach. Takie wykłady prowadził już prof. Jan Chmura dla klas przyrodniczych, Mirosław Oczkoś dla klas humanistycznych oraz prof. Zbigniew J. Jurek dla klas matematycznych. W piątek do grona patronów oficjalnie dołączył płk Mariusz Krzak, który będzie opiekował się klasą mundurową.
(LO Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group