Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1489
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Rada Seniorów działa prężnie

Czwartek, 15 lutego 2024, 11:50
Autor: red
Świebodzice: Rada Seniorów działa prężnie
Fot. UM Świebodzice
Świebodzicka Rada Seniorów pod przewodnictwem Antoniny Nowackiej od 2019 r. działa prężnie na rzecz starszego pokolenia Mieszkańców Świebodzic.

W środę, 14 lutego, w sali posiedzeń odbyło się kolejne posiedzenie rady, w którym na zaproszenie Przewodniczącej uczestniczyli Burmistrz Miasta Paweł Ozga i Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański. Po powitaniu wszystkich uczestników rozpoczęto obrady. Głównym tematem był nabór wniosków do Programu Wsparcia Rad Seniorów na Dolnym Śląsku. Program polega na udzieleniu gminom i powiatom dotacji celowej przeznaczonej na realizację zadań będących inicjatywą rad seniorów, a celem wymiana dobrych praktyk między radami seniorów, uświadamianie potrzeb osób starszych w życiu obywatelskim, określenie potrzeb rad seniorów w środowisku lokalnym, budowanie, rozwój oraz opracowanie strategii polityki senioralnej na Dolnym Śląsku, integracja i aktywizacja osób starszych. Pomoc finansowa na realizację zadania w ramach Programu nie może przekroczyć kwoty 10.000 zł na funkcjonowanie rady seniorów, a warunkiem jej otrzymania jest zapewnienie wkładu własnego na poziomie minimum 20%.

Jak zapewnili zarówno Burmistrz Miasta Paweł Ozga, jak i Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański członkowie Świebodzickiej Rady Seniorów mogą liczyć na pełną pomoc ze strony Pracowników UM, podczas całego procesu ubiegania się o dotację.

Dalszą część spotkania poświęcono m.in. omówieniu zwiększenia bezpieczeństwa Mieszkańców Świebodzic oraz potrzebie edukowania społeczeństwa w kwestii dbania o porządek i estetykę otoczenia.

- Cieszę się, nie tylko dlatego, że mogłem się dzisiaj tu z Państwem spotkać, ale również, że poruszane są tak ważne tematy. To właśnie takie rozmowy pozwalają nam poznać Wasze oczekiwania i odpowiadać na nie. – podkreślił Burmistrz Miasta.
Przewodnicząca Rady Antonina Nowacka oraz Członkowie Rady serdecznie podziękowali za okazywane przez władze miasta wsparcie i serdeczną atmosferę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group