Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Radio nadaje z Mokrzeszowa

Środa, 27 stycznia 2021, 15:04
Autor: red
Mokrzeszów: Radio nadaje z Mokrzeszowa
Fot. Gmina Świdnica
„SoVo – dostępne radio internetowe” – to innowacyjny projekt którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych. Projekt oparty jest na uznanej w Europie dobrej praktyce Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI).

Na 15 oddziałów radia w całej Polsce, jeden z nich nadaje z Mokrzeszowa, a dokładnie z siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie.

Jak podkreśla Anna Robak – lider grupy radiowej WTZ w Mokrzeszowie PSONI k/ Świdnicy - naszą przygodę z Radiem SoVo zaczęliśmy w roku 2011. Nagraliśmy wiele audycji, które podobały się szerszemu gronu odbiorców. Jesteśmy wyjątkowi bo umiemy słuchać, okazywać empatię i wyrozumiałość, staramy się być dobrymi, życzliwymi osobami dla wszystkich. Chętnie się uczymy i nabywamy wiedzy. Lubimy wyzwania i doświadczanie nowych różnych rzeczy. Potrafimy zgodnie ze sobą współpracować. Wspieramy się nawzajem w trudnych chwilach. Zachowujemy spokój w sytuacjach stresowych. Dbamy o nasze znajomości i przyjaźnie. Solidnie i sumiennie wykonujemy każde powierzone nam zadanie. Jesteśmy odpowiedzialni i dotrzymujemy terminów. Chętnie dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi ludźmi. Nie ma takiej drugiej grupy jak nasza, która z niczego potrafi zrobić coś konkretnego.

Projekt posiada 3 główne elementy:

Portal radiowy

Grupy Radiowe

Szkolenia i warsztaty

Portal radiowy

Portal jest tworzony we współpracy z kołami PSONI, Uniwersytetami Trzeciego Wieku oraz studentami. Jest sercem całego projektu i jego najważniejszym elementem. Wszystko co jest publikowane na portalu zostało stworzone przez uczestników albo ekspertów projektu. Co miesiąc na portalu pojawiać się będzie około 60 materiałów. Radio będzie nadawane w wybrane dni tygodnia, a część audycji będzie transmitowanych na żywo. Wszystkie audycje będą publikowane na portalu, co umożliwi dostęp do nich w każdej chwili.

Portal to miejsce stworzone specjalnie dla OzNI, osób z ich otoczenia oraz dla seniorów. Pełni funkcję narzędzia pozwalającego zdobyć wyższe kompetencje cyfrowe. Na jego stronach użytkownicy będą mogli odnaleźć informacje o tym jak swobodnie poruszać się w wirtualnej przestrzeni i wykorzystywać zasoby Internetu do pracy, nauki, rozwoju swojej pasji i budowania relacji z innymi. Tematyka poruszana na portalu będzie szeroko obejmowała wszystkie sfery życia jego użytkowników.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mokrzeszowa mogą pochwalić się już pierwszymi audycjami radiowymi. Czy znasz popularny program „Jaka To Melodia”? Chcesz wiedzieć jak wygląda udział w programie i jak się do niego przygotować? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z 47-letnim Sławkiem z WTZ w Mokrzeszowie, który dostał się do tego teleturnieju muzycznego.

Materiał audio dostępny na https://radiosovo.pl/czy-znacie-popularny-program-jak-to-melodia-gotowa/

Radiowcy z WTZ Mokrzeszów, przygotowali sondę na temat „Czego nie należy publikować w Internecie i dlaczego?”. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania oraz komentowania co Państwo na ten temat myślą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group