Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Radosny i kolorowy orszak w Świebodzicach

Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 13:39
Aktualizacja: 14:44
Autor: red
Świebodzice: Radosny i kolorowy orszak w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Uzbrojeni w śpiewniki, ustrojeni w korony i ciepło ubrani przeszli ulicami Świebodzic w radosnym Orszaku Trzech Króli.

Mimo niskiej temperatury i padającego co chwilę śniegu pod ratuszem zgromadziło się sporo mieszkańców, by wziąć udział w dorocznych jasełkach ulicznych. Organizatorem orszaku była tradycyjnie parafia pw. Św. Mikołaja oraz Fundacja REM.

Uczestników przywitali wspólnie Zastępca Burmistrza Krystian Wołoszyn i ksiądz dziekan Józef Siemasz, proboszcz parafii pw. Św. Mikołaja.

Po odśpiewaniu kilku kolęd w wykonaniu zespołu Akord oraz dzieci i młodzieży ze świebodzickich szkół, orszak wyruszył ulicami miasta wprost do Parku Miejskiego, gdzie monarchowie oddali pokłon Świętej Rodzinie.

Trzej królowie podróżowali konno, a za nimi szli rozśpiewani uczestnicy, pogrupowani w trzy „podorszaki”, oznaczone konkretnymi kolorami: zielonym, czerwonym i niebieskim. Kolory te symbolizowały kontynenty, z których przybyli mędrcy – i parafie, uczestniczące w orszaku.

Po drodze mogliśmy obejrzeć scenki rodzajowe, przygotowane przez młodzież.

Kulminacyjnym momentem był wjazd kolorowego orszaku do parku, gdzie czekało wiele atrakcji: żywe zwierzęta w zagrodach, a na zziębniętych wędrowców ciepłe napoje i gorąca grochówka. Rozgrzewające były także góralskie pieśni i kolędy w wykonaniu zespołu „Elektrogórale”.

Organizacja orszaku została wsparta z budżetu Gminy Świebodzice w ramach konkursu na datacje dla organizacji pozarządowych, propagujących kulturę i tradycję

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group