Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Rajd Górnika

Czwartek, 16 lutego 2023, 9:16
Aktualizacja: 10:17
Autor: red
Strzegom: Rajd Górnika
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Wszystko wokół SERCA „Pierwszy Walentynkowy Rajd Górnika” w Zespole Szkół w Strzegomiu.

W tygodniu poprzedzającym „Walentynki” uczniowie Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Strzegomiu wraz z nauczycielami przedmiotów górniczych - Renatą Dziurla, Michałem Firlejem (pomysłodawcą wydarzenia) i Jackiem Sozańskim - uczestniczyli w pieszym rajdzie po okolicach Strzegomia.

Z racji zamieszkania w „Granitowym Sercu Polski”, obcowania z geologią terenu, a także będąc uczniami wyjątkowego kierunku kształcenia na całą Polskę – wyjście to nazwano „PIERWSZYM WALENTYNKOWYM RAJDEM GÓRNIKA”. To nie był zwykły spacer, lecz połączenie „przyjemności z pożytecznym”.

Doskonała korelacja międzyprzedmiotowa: geografii, geologii, przyrody, przedmiotów górniczych – wszystko to wykorzystano w kartach pracy dla uczniów, kiedy przy ich rozwiązywaniu łączyli wiedzę ze zdobytymi umiejętnościami w terenie. Ponadto, z racji nazwy rajdu wytyczonym zadaniem w czasie przejścia było szukanie w przyrodzie serc. Ku zdziwieniu niektórych uczestników okazało się to bardzo możliwe. Na koniec wędrówki na terenie nieczynnej kopalni bazaltu było podsumowanie rajdu i ognisko z kiełbaskami. Za udostępnienie miejsca na ognisko bardzo dziękujemy Krzysztofowi Skolakowi.

Na koniec rajdu zaszczycił nas swoją obecnością dyrektor szkoły Robert Wójtowicz, który uroczyście wręczył zaprojektowane i wykonane przez siebie pamiątkowe medale, za co bardzo dziękujemy. Piękna pogoda od początku sprzyjała temu wydarzeniu. Reasumując, był to dobrze spędzony czas kolejnej „lekcji w terenie”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group